Related Posts with Thumbnails

Elmer Słoń w Kratkę


Jakis czas temu za sprawą wydawnictwa Papilion, zamieszkał u nas Elmer... Słoń w kratkę... I tak jak wczesniej nie byłam do tej książki przekonana, dziś wiem, że się myliłam, a uroczy słoń podbił serca mych dzieci.


Nie wiedziec czemu wydawało mi się, że Viktoria jest na Elmera za duż, a Igor za mały... Błąd i 4latka i półtoraroczniak uwielbiają słuchać o przygodach kolorowego słonia. Elmer uroczy słoń w kratkę, to ulubieniec małych dzieci na całym świecie. Światowy bestseller i klasyka literatury dziecięcej zarazem. Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałość. A przede wszystkim bawi dzieci. Historie napisane przytępnym językiem nie nudzą dorosłych, a do dzieci przemawiaja dużymi, kolorowymi ilustracjami. Książki Davida McKee są bajecznie kolorowe. Przygody słonia, opatrzone są ilustracjami, które inspirują. Proste, przypominające dziecięcą kreskę wpadają dzieciom w oko... Historyjki z morałem idealne dla przedszkolaków.

Elmer jest inny, wyróznia się... a dzieci go kochają... Pierwsza lekcja tolerancji. Polecam, warto by przygody słonia w kratkę znalazły się w biblioteczce naszych dzieci:)


Książeczki o Elmerze znajdziecie TUTAJ.

0 komentarze :