Related Posts with Thumbnails

Pilates z drobnymi przyrządami.

Poradnik dotyczący odchudzającego aspektu gimnastyki Pilates. Napisany przez polskie trenerki . Znakomite dokładne zdjęcia i opisy ćwiczeń, zestawy ćwiczeń.


Pilates nadaje piękną sylwetkę i dodaje gracji. Nie rozbudowuje mięśni, tylko je wydłuża, wzmacnia i estetycznie kształtuje. Sylwetka nabiera proporcji, zachowując smukłość ciała. Człowiek ma zdrowy wygląd oraz mocne oparcie strukturalne, które stanowi o prawdziwej sile i warunkuje sprawność fizyczną. Ponadto płynność i lekkość, które dają nam ćwiczenia pilatesu, sprawia, że zmienia się jakość i dynamika ruchu. Wszelkie gesty i ruchy stają się swobodniejsze, tchną gracją, naturalnością, sprawiają wrażenie niewymagających wysiłku. 


PILATES :
  •  Pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała 
  •  Opóźnia procesy starzenia się 
  •  Zwiększa wzrost przez wydłużenie kręgosłupa 
  •  Uczy świadomości własnego ciała 
  •  Harmonizuje ciało i umysł. Skupia uwagę i relaksuje.
  •  Nadaje się dla wszystkich grup wiekowych 

Ten inteligentny system gimnastyczny został opracowany przez Josepha Pilatesa, od którego nazwiska wziął nazwę. W książce opisane są ćwiczenia na matach, wykonywane z zastosowaniem drobnego sprzętu: piłki, koła czy rolki. Sprzęt ten można bez trudu kupić, a trening staje się dzięki niemu bardziej urozmaicony i skuteczny.Może wykonywać go każdy, kto jest zainteresowany poprawą kondycji i samopoczucia oraz ma świadomość potrzeby dbania o własne zdrowie

No cóż...chyba czas wziąć się za siebie...
a na razie CHILLOUT AFTER MIDNIGHT 4 w tle i lektura do poduszki:)


1 komentarze :