Related Posts with Thumbnails

AMAZING BABY

Ech rodzice XXI wieku technika gna do przodu i współczesny rodzic ma do dyspozycji naprawdę niebagatelne wynalazki:) Dziś z Igorem zaczynamy testy aplikacji dla rodziców na  iPhone i telefony z androidem... oglądam, przewijam i od razu ciśnie mi się myśl tatusiowie to coś dla Was:) Dlaczego? Bo większość mam nie ma takich gadżeciarskich telefonów, a dla Was zabawa z dzieckiem z małą ściągą  którą znajdziecie w aplikacji może być ciekawym wyzwaniem:) Aplikacja może być naprawdę bardzo przydatna mężczyznom, którzy często cierpiącą na brak pomysłu i „kobiecej intuicji” w zabawie z maluchami.

Ale po kolei...Świeżo upieczeni rodzice bywają przytłoczeni nieoczekiwanymi sytuacjami, z którymi muszą się zmierzyć w pierwszych miesiącach życia noworodka. Nie zawsze mają pewność, czy zapewniają swojemu dziecku odpowiedni rozwój. Z myślą o wsparciu rodziców w stymulacji rozwoju ich dzieci w pierwszym roku życia firma Mead Johnson Nutrition, producent mleka modyfikowanego Enfamil, stworzyła wyjątkową aplikację mobilną AmazingBaby. Z przeprowadzonych wśród młodych mam badań wynika, że dzięki udostępnionym w aplikacji ćwiczeniom i zabawom wzrasta świadomość rodzica, który dowiaduje się jak może wpływać na prawidłowy rozwój swojego dziecka. W pierwszym roku życia dzieci bardzo intensywnie się rozwijają, zarówno pod względem fizycznym - zaczynając od umiejętności trzymania głowy prosto, na nauce chodzenia kończąc – jak i umysłowym. Prawidłowy rozwój mózgu dziecka w tym czasie ma kluczowe znaczenie dla całej reszty jego życia, dlatego tak ważna jest jego właściwa stymulacja. Mamy na całym świecie są zachwycone aplikacją AmazingBaby. To takie mobilne kompendium wiedzy o prostych i przyjemnych zabawach z dzieckiem. Ogromną zaletą aplikacji jest też brak konieczności zakupu niezbędnych rekwizytów, ponieważ proponowane w niej zabawy i ćwiczenia opierają się tylko i wyłącznie na rzeczach dostępnych w każdym domu. 


Zabawy bardzo sprytnie sklasyfikowano ze względu na porę dnia i rodzaj aktywności, co jest bardzo sensowne i użyteczne. Podział odpowiada rytmowi życia małego dziecka – jest czas na kąpiel, jedzenie, spacer, wyciszenie przed snem. To daje maluchowi poczucie regularności i bezpieczeństwa. 

Każde dziecko osiąga kluczowe momenty swojego rozwoju (tzw. kamienie milowe) we własnym czasie, dlatego konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniej stymulacji ze strony rodziców. By im w tym pomóc, powstała aplikacja AmazingBaby, która zawiera różnego rodzaju wskazówki, sztuczki, informacje o zabawach i ćwiczeniach wspomagających osiąganie kamieni milowych w rozwoju umiejętności motorycznych, poznawczych, komunikacyjnych i społecznych. Wszelkie informacje na temat aplikacji AmazingBaby, z możliwością jej bezpłatnego pobrania na smartfony z systemem iOS i Android, są dostępne na stronie
http://enfamil.pl/babyapp/index.html
Wypełniając formularz dostępny pod linkiem, bezpłatnie otrzymać można również dwie darmowe próbki mleka Enfamil Premium 2 oraz kalendarz kamieni milowych dziecka.

Enfamil przygotował również krótki materiał wideo o aplikacji, w którym zaprezentowane zostały jej najważniejsze funkcje.
Aplikacja AmazingBaby od Mead Johnson zawiera propozycje ćwiczeń z dzieckiem w czterech różnych porach dnia – od zabawy aż do wyciszenia. Wszystkie te ćwiczenia zostały opracowane z myślą o stymulowaniu rozwoju dziecka w pierwszym roku życia. Aplikacja AmazingBaby jest pełna fajnych pomysłów, które pomogą młodej mamie we wspieraniu rozwoju jej dziecka w pierwszym roku jego życia. Podpowie, jak wykonać każde ćwiczenie, opisze potrzebne zabawki lub rekwizyty i dokładnie pokaże, w jaki sposób dane ćwiczenie pomagają dziecku w osiągąniu ważnych kamieni milowych w rozwoju umiejętności motorycznych, poznawczych, komunikacyjnych i społecznych. Młoda mama z poziomu aplikacji może także dzielić się swoimi wspomnieniami – zdjęciami lub opisami reakcji swojego dziecka – z najbliższymi poprzez media społecznościowe oraz drogą e-mailową. 

Zalety aplikacji AmazingBaby 
 • Menu z łatwą nawigacją, uporządkowane według różnych części dnia (czas zabawy, na powietrzu, pora na kąpiel, pora na wyciszenie) 
• 17 pomysłów na ćwiczenia i informacje na temat tego, w jaki sposób każde ćwiczenie pomaga dziecku oraz jakie umiejętności są doskonalone •
 Możliwość robienia zdjęć podczas zabawy oraz dzielenie się nimi z rodziną i znajomymi 
• Zbiór „wspomnień“, uporządkowany według dat, na którym można zobaczyć wszystkie wykonane ćwiczenia, osiągnięte kamienie milowe i utworzone wspomnienia 

Aplikację AmazingBaby udostępnia firma Mead Johnson Nutrition, producent mleka modyfikowanego Enfamil®, lider rynku produktów do żywienia dzieci stworzonych w oparciu o najnowsze osiągnięcia naukowe, w celu zapewnienia niemowlętom i dzieciom jak najlepszego startu w życie. Aplikację można pobrać bezpłatnie pod następującymi linkami: 
dla użytkowników smartfonów z systemem Android: 


niebawem moje refleksje z testowania.


0 komentarze :