Related Posts with Thumbnails

Napój pietruszkowo-cytrynowy


Ostatnio z Wasza pomocą ustaliłam, ze marzy mi się wyciskarka do owoców, ziół i warzyw... marzy, bo na razie radzę sobie jak mogę koktajl mikserem, siteczkiem, blenderem... Jakbym miała przejść na jakąś dietę, po za wegetariańską oczywiście, byłaby to dieta płynna i przyjmowałabym witaminowe płyny hektolitrami.

Ostatnimi czasy jem kolorami i zielony zdecydowanie króluje. Natka pietruszki jest bogata w witaminę C i karoten. Wyławiana z zupy przez moje dzieci jest prawdziwym eliksirem zdrowia i urody. Sok z natki pietruszki pomaga w walce z cellulitem, poprawia trawienie, czyści krew, reguluje nadmierną fermentację w żołądku i jelitach. Natka pietruszki ma właściwości antyseptyczne i zapobiega infekcjom układu moczowego. Zawarta w natce pietruszki witamina A dobrze działa na wzrok.


Napój pietruszkowo- cytrynowy

składniki:
* pęczek pietruszki
* sok z 1 cytryny lub obrana cytryna bez pestek
* kilka listków mięty
*woda źródlana 0,5 litra
*opcjonalnie cukier/miód do dosłodzenia

Do naczynia miksującego wkładamy natkę pietruszki, obraną cytrynę/sok z cytryny, liście mięty. Miksujemy, dodajemy wodę i jeszcze raz miksujemy. Pyszny, orzeźwiający, zdrowy... posłodzony miodem i przecedzony przez siteczko nawet moje dzieci piły skonsternowane, że ten pyszny soczek, to ta pietruszka, której nie lubią :)0 komentarze :