Related Posts with Thumbnails

iCzytam multimedialne bajki dla dzieci

festina lente

Papierowa książka jest nośnikiem informacji o niepodważalnym znaczeniu dla naszej kultury i cywilizacji, zaś nowe technologie stały się integralnym elementem naszej codzienności... Nie jestem fanką prezentowania dzieciom tabletów, ale doceniam edukacyjne aplikacje, które wspierają rozwój naszych dzieci z duchem czasu... Fundacja Festina Lente pokazuje rodzicom, jak rozsądnie wykorzystywać nowoczesne narzędzia multimedialne, jak wybierać treści warte poświęcenia czasu, uwagi i emocji. Proponuje mądre książki i aplikacje mobilne, które pozytywnie wpływają na rozwój najmłodszych czytelników, pomagają w doskonaleniu sprawności manualnych, rozwijają koncentrację, a także zapewniają odpowiednią rozrywkę. iCzytam to miejsca bezpłatnego udostępniania „ożywionych książek”... zajrzyjcie, bo naprawdę warto! Portal iCzytam, to jedna z najlepiej przygotowanych stron dla dzieci. Z jednej strony świetna baza darmowych książek w wersji elektronicznej na iPady, czytniki, tablety i Kindle będące przyszłością branży wydawniczej, z drugiej portal zachęcający dzieci do czytania i słuchania pięknych bajek. Katalog zawiera tytuły znanych bajek, klasyki literatury dziecięcej od Andersena po Wilde'a. Aplikacja ma rekomendacje znawców literatury dziecięcej. Tytuły są starannie dobierane... i muszę przyznać, że biblioteczka dziecięca iCzytam to jest naprawdę edukacyjne wykorzystanie telefonu czy tabletu.

Nasze ulubione aplikacje:


Niezwykła opowieść o malarzu Janie, który wraz ze swoim synem Jankiem, pomaga namalowanej przez nich Marysi dogonić królika. Bajka pokazuje, jak ważne jest budowanie więzi rodzinnych i umacnianie ich tą samą pasją. Aplikacja zawiera wiele animacji, które aktywizują małego czytelnika. Ciekawe gry pozwalają każdemu dziecku stać się na chwilę malarzem i spróbować swoich sił w tworzeniu obrazów!

   

Pierwsze od wielu lat wznowienie jedynej powieści dla dzieci autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Na uwagę zasługują wspaniałe ilustracje Ludwiki Micińskiej, które dzięki ukrytym animacjom, ożywają podczas czytania utworu. W treść również wplecione są gry, które urozmaicają lekturę.

  >

Bajka o chorym kotku to klasyka polskiej bajki dla dzieci. Dzięki naszej aplikacji najmłodsi dowiedzą się, jak wygląda piramida żywieniowa i co powinien jeść kotek, aby nie zachorować. Dodatkowo dzieci będą mogły poćwiczyć swoją sprawność i spostrzegawczość, łapiąc myszki lub grając w 
memory.

 

Wyjątkowe ilustracje do aplikacji Józef Wilkoń stworzył od początku do końca na iPadzie! Nowy przekład baśni o przygodach sympatycznego i ciekawego świata słoniątka. Dzięki wbudowanej grze zręcznościowej, dzieci będą mogły ćwiczyć swoją koncentrację oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

A gdybyście woleli wersje papierowe książeczek, to potwierdzam są pięknie wydane, na dobrym papierze i w bardzo rozsądnych cenach. (kliksklep)

0 komentarze :