Related Posts with Thumbnails

Król Maciuś Pierwszy


W Roku Janusza Korczaka firma Universal Music Polska poleca słuchowisko radiowe wydane na 9 płytach CD, opracowane na podstawie najpiękniejszej powieści Janusza Korczaka pt. "Król Maciuś Pierwszy" - znanej nie tylko w Polsce, ale niemal na całym świecie! To jedno z najpiękniejszych słuchowisk Polskiego Radia nagrodzone Złotymi Koziołkami na Ogólnopolskim Biennale Sztuki dla Dziecka za adaptację i reżyserię oraz Nagrodę Pierwszego Stopnia Przewodniczącego Radiokomitetu za adaptację, reżyserię, realizację akustyczną i muzykę.

Historia małego chłopca, któremu los ofiarował koronę, w zamian za odebrane dzieciństwo, to jednocześnie opowieść o przyjaźni, lojalności i trudach sprawowania władzy. Barwne przygody łączą się harmonijnie z problemami społecznymi odnoszącymi się do lat dwudziestych ubiegłego wieku w Polsce. Mają też charakter uniwersalny, zwłaszcza gdy mowa jest o poszanowaniu praw młodszych i bezbronnych - dzieci. Zarówno treść, jak i gra aktorów, muzyka i efekty akustyczne składają się na niezwykłe słuchowisko, przykuwające uwagę dzieci i dorosłych 

W słuchowisku występuje blisko pięćdziesięciu aktorów. Składa się ono z dziewięciu części o łącznym czasie 460 minut (blisko 8 godzin słuchania). Główną rolę - króla Maciusia brawurowo zagrał dwunastoletni wówczas Sławek Górniak, a partnerowali mu aktorzy tej klasy co Anna Seniuk, Marek Kondrat, Ignacy Machowski, Andrzej Piszczatowski i wielu innych. Ta pięknie wydana adaptacja książki Janusza Korczaka, to szczególne wydawnictwo o walorach literackich i edukacyjnych godna uwagi konesera.

Wkroczyliśmy co prawda w rok Tuwima, ale Vi słucha wieczorami Króla Maciusia...

do kupienia w merlin.pl

0 komentarze :