Related Posts with Thumbnails

Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy

Jako mama staram się być na bieżąco, poza literaturą dziecięce, na parapecie mam stertę poradników dla rodziców..."Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" ambitnie pomyślałam...i oczywiście podeszłam z dystansem...bo nie wyobrażam sobie sensownego poradnika jak uszczęśliwić dziecko krok po kroku...A jak jeszcze jest amerykański autor...to nie jestem uprzedzona, ale mam wrażenie, że będzie to łopatologiczne  uproszczenie, które wywoła u mnie grymas na twarzy pt no Ameryki to nie odkryłeś...Dr Harvey Karp, uznany pediatra i ekspert od rozwoju dziecka, może nauczyć KAŻDEGO rodzica, jak zamienić nawet najbardziej marudnego malucha w najszczęśliwsze niemowlę w okolicy! Dzięki jego praktycznym radom wszyscy rodzice, dziadkowie, pielęgniarki i opiekunki będą w stanie złagodzić dziecięcy płacz i wydłużyć ich sen. Jego skuteczna metoda opiera się na czterech rewolucyjnych teoriach:
1) Czwarty trymestr – jak odtworzyć atmosferę maminego brzucha po narodzinach.
2) Odruch uspokajania się – wyłącznik płaczu, z którym rodzą się dzieci.
3) Metoda 5 „S” – pięć łatwych sposobów na włączenie odruchu uspokajania się.
4) Przytuleczenie – jak połączyć wszystkie 5 „S”, aby uspokoić nawet najbardziej marudne niemowlę.
Płacz dziecka to katorga dla każdego rodzica, zwłaszcza młodego, który załamuje ręce i nie wie, głód? ból? kolka? czy sto innych powodów... Książka pomaga zrozumieć potrzeby dziecka...mam dwójkę dzieci więc w dużej mierze pomogła mi jedynie usystematyzować doświadczenie, bo pewne rzeczy już wiem z praktyki...I Vi i Igor cierpieli z powodu kolek i ta książka porusza ten temat i choćby dla niego warto ją przeczytać...bo zgadzam się z autorem kolka stała się workiem pojęciowym, do którego wrzucamy płacz małego dziecka...a w niektórych kulturach takiego pojęcia nie znają... Karp obala mit "winy"diety mamy i pokazuje prawdziwą przyczynę kolek. I oczywiście książka Ameryki nie odkrywa, ale pokazuje  nam proste i sprawdzone od wielu lat metody uspokojenia  niemowląt... A gdy dziecko ciągle płacze, gdy jesteś świeżo upieczonym rodzicem czasem trudno się wsłuchać w wewnętrzny głos, i w tedy dobrze posilić się tym poradnikiem... Bo mamy wiedzą, czuję intuicyjnie, ale boją się"przyzwyczaić do rączek", każdy klepie ja po ramieniu: kolki spokojnie podaj lek X i poczekaj na ząbkowanie to dopiero się zacznie... Ale to co robimy intuicyjnie i co podpowiada nam natura ma sens, a książka Karpa to uświadamia. Podaje logiczne argumenty  i to bardzo ważne.


Polecam tę książkę przede wszystkim przyszłym mamom jak i tym świeżo upieczonym...Pomoże Wam zrozumieć mechanizm płaczu dziecka...Każde dziecko jest inne i ta książka to właśnie uwzględnia więc każda mama znajdzie sposób na swojego malca...Warto przeczytać w ciąży – żeby zrozumieć swoje dziecko tuż po narodzinach, żeby zrozumieć wagę „czwartego trymestru” .


Na przełomie stycznia i lutego Mamania planuje wydać drugą część tego bestsellerowego poradnika dla rodziców. Kontynuacja Najszczęśliwszego niemowlęcia w okolicy będzie skierowana do rodziców dzieci w wieku 1-4... już nie mogę się doczekać:)


A dla zainteresowanych książką mini konkurs do wygrania egzemplarz książki Karpa "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" ufundowany przez wydawnictwo Mamania. Co trzeba zrobić, aby spróbować szczęścia? Otóż tak:
1. zostać obserwatorem publicznym mojego bloga  http://vikisiezna.blogspot.com/ będzie mi niezmiernie miło
2.polubić Wydawnictwo Mamania na fb https://www.facebook.com/wydawnictwo.mamania?fref=ts  fundatorowi książki będzie niezmiernie miło:)
3. w komentarzu pod tym postem napisać jak uspokajacie płaczące dziecko? jak radziecie sobie z niezadowoleniem Waszej pociechy? A może macie sposób na kolkę, który warto sprzedać innym rodzicom...czyli co robicie, by Wasze dziecko było szczęśliwe, uśmiechnięte i nie płakało?
4. czekajcie na wyniki 14ego lutego ktoś z Was zostanie obdarowany17 komentarze :