Related Posts with Thumbnails

Ciekawe, co myśli o tym królowa


Oczy wszystkich ostatnimi czasy zwrócone są na Royal Baby... Podczas naszego krakowskiego urlopu i ja dałam się wciągnąć w wyczekiwanie i myśli jakoś same krążyły wokół królewskiej porodówki... nawet na tvp 2 ckliwe dokumenty o Kate i Williamie obejrzałam... ech. Ciekawe zjawisko... Ciekawe co o tym zbiorowym szale myśli Królowa?:)


"Ciekawe, co myśli o tym królowa". to uroczo absurdalna książeczka  Pawła Mildnera. To jedna z tych pozycji Wydawnictwa Dwie Siostry, które dzieci uwielbiają... a rodzice nie do końca rozumieją dlaczego... Książka, ta jest ulubienicą mojego rocznego Igora i wciąż głowię się dlaczego... bo żeby chociaż o motoryzacji była:) Barwne ilustracje w stylu retro, to debiut wrocławskiego rysownika, który, jak czytamy na stronie wydawnictwa, fascynuje się grafiką z połowy XX wieku i międzynarodową sceną graffiti. Wierszowany tekst, gra słów, skojarzeń...
Luźne skojarzenia, niepowiązane obrazki, mało tekstu... Kolorowa kronika absurdu. Dzieci takie książeczki uwielbiają, może tak własnie widza świat absurdalnie, z dystansem...chłoną obrazy bez zbędnego tekstu?


2 komentarze :

  1. I u nas ostatnio o tej książce było....bo jedną z ulubionych jest i dwulatki i 4 miesięczniaka:)))Ale o co chodzi???nie wie nikt....Pozdrawiam:)))))

    OdpowiedzUsuń
  2. no własnie w czym fenomen tej książki?:)

    OdpowiedzUsuń