Related Posts with Thumbnails

Kimmidoll Junior

Byliście małoletnimi kolekcjonerami? Ja zbierałam pachnące karteczki z notesików, historyjki z gum turbo, pocztówki i figurki z kinder niespodzianek... Dziś dzieci zbierają petshopy... a moja córka choć "lalka kolekcjonerska" brzmi dla niej abstrakcyjnie, odkryła dzięki KME lalki Kimmi Junior...

Marka Kimmi Junior debiutowała w listopadzie 2009 i od razu stała się ogromnym hitem na całym świecie. Są to niezwykłe produkty zainspirowane kulturą Wschodu. Marka Kimmidoll w piękny sposób sięga do tradycji i estetyki japońskiej, wyrażanej motywem lalki Kokeshi, przenosząc ją we współczesne realia dekoracyjne. Laleczki Kimmi Junior zaprojektowane zostały z myślą o dzieciach, ich potrzebach i wymaganiach. Nawiązują do tradycyjnej japońskiej lalki Kokeshi wykonywanej ręcznie od końca XIX w. i rozdawanej jako talizmany miłości i przyjaźni. Ich historia sięga ostatniej części ery Edo (1603-1867). Kokeshi to małe rękodzieła rzemieślników z regionu Tohoku na północy Japonii. Laleczki te zaczęły podbijać Japonie jako pamiątki z pobytu u źródeł, wręczane były jako amulety miłości i przyjaźni, symbolizowały młodość, odzwierciedlały dziewczęce piękno. Dzieki temu iż, były ręcznie malowane, każda z nich była inna. Sztuka wyrobu Kokeshi przechodziła z pokolenia na pokolenie. Laleczki z regionu Tohoku to Kokeshi tradycyjne, których kształty i elementy dekoracji nie zmieniły się na przestrzeni dwustu lat. Laleczki Kimmi Junior są współczesną wersją tradycyjnych tych japońskich lalek-talizmanów, które mają przynosić obdarowanemu powodzenie. Myśl przewodnia „Friends are fun” – „Przyjaciele dają radość” uczy dzieci jak budować prawdziwe, trwałe przyjaźnie, które są kluczowym elementem dla ich późniejszego właściwego rozwoju. Każda z miniaturowych laleczek wyraża prawdziwe wartości życiowe, przyciąga uwagę fantazją wykonania i jest dostępna w wielu wersjach: jako osobna laleczka, breloczek, wieszak, lusterko, kosmetyczka czy ozdabiane motywem Kimmidoll gadżety biurowe.
Laleczki Kimmi są urokliwe. Posiadają swoja własną metryczkę, w której jest opisane kiedy się urodziła, gdzie mieszka, co lubi i jakie ma cechy charakteru. Wybierając, którąś z laleczek dzieci mogą utożsamiać się z jej indywidualnymi cechami i dzięki zabawie uczyć się, że przyjaciel to nie tylko towarzysz zabawy. Pięknie malowana, wykonana z formowanej żywicy laka ma zaledwie 8,5 cm wzrostu Viki ma Tilly lalkę babeczkową i już wierci mi dziurę w brzuchu o koleżanki dla jej laleczki...

KOKESHI TILLY

Przyjaciele są jak babeczki, nigdy ich za wiele. Data urodzenia:
22 września 2007
Adres:
25 Sprinkles Road, Kimmitown
Jestem… 
Troskliwa i życzliwa.
Uwielbiam… 
Piec babeczki i ciasteczka, i robić bransoletki przyjaźni ze swoimi przyjaciółmi.
Chciałabym być…
Dekoratorką Ciast aby tworzyć piękne i kolorowe ciasta i torty!
Moje Najlepsze Przyjaciółki w mieście Kimmi to… Evie i Lexi

Kimmi Junior to również gadżety tematyczne, wśród których każda mała kolekcjonerka znajdzie coś dla siebie...3 komentarze :

  1. ja się córeczce nie dziwie bo sama jestem pod urokiem tych laleczek - z tym, ze dla mnie za pozno a moja corka lalkami nie chce sie bawic ( lalkami wogole)

    OdpowiedzUsuń
  2. my mamy w domu kolekcję kimidoll dla starszaków i teraz dzięki KME wersję brelokową dziewczęcą:)

    OdpowiedzUsuń