Related Posts with Thumbnails

tydzień filmowyW tym tygodniu czasu mało, inaczej płynął... goście, przetwory, ale ja wieczorami uwielbiam, się zrelaxować przy filmie... Czasem trafiam lepiej, czasem gorzej... czasem oglądam na przewijaniu, albo na raty podczas domowych obowiązków... często zasypiam, zmęczona wsłuchana w lektora...


Lore 
Niemcy, wiosna 1945. Rodzice czternastoletniej Lore zostają aresztowani przez aliantów. Dziewczyna musi dać sobie radę bez nich i zaopiekować się rodzeństwem. Chcąc dostać się do Hamburga, gdzie mieszka ich babcia, dzieci będą musiały przejść niemal 900 km przez zniszczony wojną kraj. Na własne oczy zobaczą skutki działań wspieranych przez własnych rodziców. Na ich drodze stanie także Thomas, młody Żyd oferujący swą pomoc w podróży. Lore czuje do niego odrazę, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że pociąga ją człowiek, którego została nauczona nienawidzić.


Pokonać lęk / No Tengas Miedo (2010) 

Silvia (Michelle Jenner) była szczęśliwą, radosną 8-letnią dziewczynką, aż do pewnego momentu. Nikt wokół niej, nie rozumiał wówczas, co się stało ani co było przyczyną zmiany jej zachowania. Teraz, jako 25-letnia kobieta, postanawia przejąć stery swojego życia i uporać się z koszmarem z dzieciństwa. W międzyczasie poznaje przystojnego kelnera oraz psychologa. Obaj pomagają Silvii przerwać milczenie i uczą, jak radzić sobie z ludźmi i emocjami.


Jug Face (2013)

Historia nastolatki, który wspólnie z rodzicami mieszka w położonej w lesie chacie. Dziewczyna postanawia uciec, gdy odkrywa, że jest w ciąży. Droga przez las jest jednak pełna niebezpieczeństw...


Anioł Stróż / Schutzengel (2012)

Niemiecki thriller o eksżołnierzu, który zostaje przydzielony do ochrony sieroty, która była świadkiem straszliwej zbrodni.


Obecność / The Conjuring (2013) 

Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to dwójka badaczy zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia, zostają wezwani przez przerażoną rodzinę, na odludną farmę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy, staje do walki z najstraszniejszym demonem z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.


Eden (2012)

Bohaterką filmu jest młoda Koreanka, która zostaje porwana przez handlarzy żywym towarem i zmuszona do prostytucji. W akcie desperacji przyłącza się do swoich opraców i pomaga im dokonać szeregu przestępstw. Ci jednak nie wiedzą, że kobieta ma także plan zemsty...


a zaraz włączam

Wypowiedzenie wojny / La Guerre est déclarée (2011)

Młoda para, Julia i Romeo kochają się i starają się zorganizować swoje życie wokół nowo narodzonego synka, Adama. Romeo zauważa, że Adamzbyt długo nie zaczyna chodzić, często wymiotuje i ma pewną asymetrię twarzy. Młodzi rodzice udają się do pediatry i tak rozpoczyna się ich kilkuletnia walka z ciężką chorobą dziecka, która zmieni ich dotychczasowe życie.


DOBRANOC!

2 komentarze :

  1. już je wszystkie obejrzałaś? Kiedy? Matulo ja ostatni film jaki obejrzałam to była "Rzeź" jak byłam w ciąży... jestem w tyle widać. Tylko kiedy to nadgonić??

    OdpowiedzUsuń
  2. wieczorami... opracowałam sobie system pracy na pół monitora:) plus ja nie umiem wcześnie chodzić spać... nawet jak jestem zmęczona... a filmy potrafią uśpić...

    OdpowiedzUsuń