Related Posts with Thumbnails

Przedszkole - książki dla dzieci


Pierwszy września dla wielu dzieci będzie dniem wkroczenia w nieznane. Pierwszy dzień w przedszkolu jest ogromnym przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Książki oswajające dziecko z pójściem do przedszkola rozwiewają dziecięce obawy związane z nową sytuacją. Pomagają im się przygotować na nieznane, opisują przedszkolną rzeczywistość i podpowiadają, czego dziecko może się spodziewać...


Jak to jest być przedszkolakiem? Jak wygląda zwyczajny i odświętny dzień przedszkolaka? Któż to może wiedzieć lepiej niż mama kilkulatki…? A jeśli opowiada to wierszem ilustratorce o takiej wyobraźni… Nie można tego przeoczyć!
Książeczka, której bohaterem jest mały Kamyczek, pomoże dzieciom odkryć świat. Barwne ilustracje i prosty, dostosowany do wieku dziecka tekst uczą malca nowych zachowań: jak przeżyć pierwszy dzień w przedszkolu, znaleźć kolegów. Dla dzieci od 3 lat.
– Nie chcę iść do przedszkola! Chcę zostać w domu z mamą! – marudzi Tupcio Chrupcio. Jak tym razem zakończą się jego kaprysy? Tupciowi Chrupciowi, podobnie jak dzieciom, zdarza się kaprysić. Ale jego mama umie sprawić, że Tupcio znów jest grzeczną, posłuszną myszką. Jak to robi?
Zuzia wkłada swoją najładniejszą sukienkę - dziś są jej urodziny. Skończyła trzy lata i wreszcie może pójść do przedszkola. Zuzia od dawna cieszyła się na tę chwilę. Ta książeczka opowiada o tym, jak dziewczynka spędziła swój pierwszy dzień w przedszkolu.
Urocza książeczka, która może w znakomity sposób ułatwić maluchowi oswojenie się z przedszkolem. Opowiada o jednym, ciekawym dniu z życia przedszkolaka. Szczególnie polecana rodzicom dzieci w wieku młodszym przedszkolnym.
Problemy maluchów wcale nie są małe. A to w przedszkolu pojawia się nowa osoba, na dodatek ze Szwecji, a to trzeba pomóc choremu koledze, a to po raz pierwszy założyć (przy wszystkich!) okulary, wystąpić w przedstawieniu? Kilkulatków zaprzątają naprawdę ważne sprawy! Cała sztuka w tym, by dziecięce dylematy dostrzec i rozwiązać. Barbara Gawryluk czyni to po mistrzowsku. Pokazuje świat oczami dziecka. Bez wymądrzania się, za to prosto i z humorem uczy najmłodszych troski o innych, odpowiedzialności i tolerancji. Ktoś, kto sepleni, pochodzi z innego kraju, nie ma mamy czy taty, wcale nie jest gorszy! A okulary na nosie to powód do dumy. W końcu Adam Małysz i Harry Potter też je noszą!
12 przygód przedszkolaków Sympatyczne opowiadania, które pomogą dzieciom przekroczyć próg przedszkola i doskonale bawić się w grupie rówieśników w interpretacji znakomitej aktorki.... Historyjki posiadają charakter terapeutyczny, w dyskretny sposób zwalczają obawy maluchów i ich rodziców związane z wyjściem dziecka z domu w `wielki świat`.
Przygody znanej i lubianej Basi w przedszkolu
Zbiór opowiadań, który wprowadzi nas w świat przesympatycznego Tomka, małego marzyciela o nieskrępowanej wyobraźni. Codzienne i niecodzienne zdarzenia takie jak jedzenie zupy czy nieprzyjemna choroba zadziwiają go i prowokują do tworzenia historii, których nie wymyśliłby żaden dorosły. 
Mała Ewcia wcale nie zamierza iść do przedszkola. Po prostu boi się tego, co dla niej nieznane. Ma mądrą mamę oraz wiernego przyjaciela - żyrafę Aldonę, które pomogą jej przezwyciężyć strach. I całe szczęście, bo w przedszkolu jest naprawdę fajnie. Przekonajcie się sami!
To książka stanowiąca pomoc dydaktyczną dla rodziców wprowadzających swoje dzieci w nieznany świat przedszkola. Ta unikalna pozycja pozwala w obrazowy sposób przedstawić małemu dziecku wszystko to, co czeka na niego za dzwiami prowadzącymi do tajemniczego ogrodu samodzielności.
Misia Marysia to miła trzyletnia dziewczynka. Zarówno rodzice, jak i dzieci na pewno zrozumieją jej radości, przygody i zmartwienia, ponieważ znają je z własnego życia. Marysia urządza urodziny, idzie do przedszkola, żegna pieluszkę, czeka na młodszego braciszka, boi się ciemnego pokoju, przeżywa napad złości… Nie zawsze od razu jej się wszystko udaje, czasami mama traci do niej cierpliwość, ale wszytko zawsze dobrze się kończy. Ciepłe, sympatyczne ilustracje i prosty tekst na pewno pomogą rozwiązać niejeden wielki problem małego człowieka i jego rodziców. Misia Marysia uwielbia swoje przedszkole. Zobaczmy, jak jej mija dzień, jakich ma kolegów i w co się lubi bawić.
Książka przedstawia życie przedszkolne i odpowiada na wiele dziecięcych pytań. Może więc przekonać maluchy, że przedszkole to nic strasznego i że można tak dobrze się bawić.
Dzisiaj pierwszy dzień Kubusia w przedszkolu. Chłopiec jest jednocześnie zaciekawiony i przestraszony. Dlaczego musi iść do przedszkola?!Sam w domu świetnie się bawi!A co jeśli mama po niego nie przyjdzie?Dzięki pani, Kubuś krok po kroku uczy się rozpoznawać swoje uczucia i poznaje odpowiedzi na nurtujące go pytania. Z czasem zaczyna czerpać radość z nowego doświadczenia.
to duża książka obrazkowa specjalnie do oglądania, do szukania, do odkrywania i opowiadania. Witamy w przedszkolu Dmuchawiec! Co możemy razem robić? Możemy razem malować, czytać, jeść smakołyki na śniadanie, a na placyku zabaw świetnie się bawić. Na każdej stronie książki znajdziecie Mię, Emmę, Selinę, Łukasza i Juliana. Bardzo się przyjaźnią. Miejcie oczy szeroko otwarte!
Bolek i Lolek w wersji dla najmłodszych! Wierszyki napisane przez Martę Berowską, ilustracje na licencji twórców serialu. Przygody w przedszkolu.

0 komentarze :