Related Posts with Thumbnails

PIASKOWE OBRAZKI

Nasze spontaniczne wakacje przyniosły nowe odkrycie...kreatywną zabawę,która pomaga nam przetrwać burzowy powrót do codzienności... A i forma piasku to miły surogat plażowania:)

Piaskowe obrazki to fascynująca zabawa polegająca na tworzeniu kolorowych obrazów przy użyciu kolorowego piasku.To edukacyjna zabawa plastyczna rozwijająca wrażliwość, pomysłowość, wyobraźnię oraz zdolności manualne, daje możliwości do ćwiczenia wyobraźni, dobierania kolorów, rozwijania poczucia estetyki i wyciszenia się.. Obrazki piaskowe dają nieograniczone możliwości eksperymentowania z kolorami i perspektywą. Gwarantują dzieciom radość z tworzenia własnych, oryginalnych prac, które zawsze się udają. Zestawy Piaskowych Obrazków to propozycja kreatywnej, twórczej zabawy. W każdym zestawie dziecko ma do dyspozycji 2 karty A5 i 10 woreczków z kolorowym, drobnym, niebrudzącym piaskiem, którym posypuje się poszczególne, lepkie powierzchnie obrazka, tworząc w ten sposób wspaniałe, niepowtarzalne dzieło sztuki. Dziecko samo dobiera kolory, tworząc swoje niepowtarzalne dzieło sztuki. Zabawa z Piaskowymi Obrazkami pobudza wyobraźnię dzieci, uczy kreatywnego zastosowania kolorów, rozwija motorykę.  Samodzielnie wykonany obrazek, dziecko może wręczyć najbliższym lub wzbogacić własną galerię samodzielnych prac plastycznych.to niezwykły zestaw pozwalający dziecku obcować z innym materiałem plastycznym, piaskiem, czuć go, widzieć i tworzyć. Dziecko przy wykonywaniu pracy świetnie się bawi, a w rezultacie cieszy się pięknie wykonanym obrazkiem.3 komentarze :

  1. ale bałagan,pewnie niezły po takiej piaskowej zabawie:(

    OdpowiedzUsuń
  2. widzę, że młoda artystka Ci rośnie:))U nas piasek króluje we wszelkich postaciach ,alew domu zawsze rwę sobie włosy z głowy sprzątając po zabawie na co mi to było:P

    OdpowiedzUsuń
  3. Z nad morza przywieźliśmy tyle piasku... że ten kolorowy nawet tak nie przeszkadza:)

    OdpowiedzUsuń