Related Posts with Thumbnails

Chernyavsky Anastasia "Projekt Ciąża"

Chernyavsky Anastasia jest rosyjską fotografką, który mieszka w San Francisco. Ostatnio bardzo głośno jest o jej ostatniej pracy pt "Projekt Ciąża". Chernyavsky uwieczniała na fotografiach kolejne tygodnie ciąży i ostatnimi dniami wzbudziła ogromne kontrowersje... zamieścił na Facebooku zdjęcie, na którym pojawia się naga i w towarzystwie nagich córek... Dla jednych piękno macierzyństwa... dla innych nawoływanie do pedofilii... od wczoraj wszyscy komentują , udostępniają... Oglądam te zdjęcia, zastanawiam się, analizuję... Fotografie są piękne, naturalistyczne, odważne... ale przede wszystkim bardzo kobiece... irytuje mnie doszukiwanie się wszędzie pożywki dla pedofilii... podziwiam artystkę za odwagę i akceptację własnego ciała... Jej wizja macierzyństwa, ciąży do mnie przemawia... jak dla mnie uchwyciła pewną magię, czy 5 święty żywioł jak kto woli... ale efekt psuje szum na facebooku... jakby fb był wyrocznią... zdjęcia ocenzurowano jako naruszające zasady...17 komentarzy :

 1. W sumie gdyby nie pierwsze zdjęcie to można by rzec, że tam oprócz piersi autorki zdjęć nie ma żadnej innej golizny, bo jej córeczka pokazana jest w taki sposób, że nic tam nie widać oprócz pięknych kobiet (małej i dużej - nawet mężczyzna się tam przewinął :)) dla mnie piękne zdjęcia, fakt trochę kontrowersyjne ale cóż w dzisiejszych czasach takie nie jest?

  OdpowiedzUsuń
 2. O matko!!!
  GDZIE TU PEDOFILA? Zdjęcia są piękne, pełne miłości i zasługują ba rozpowszechnianie / pozytywne/ . Gratuluje artystce dużo odwagi !!! Podziwiam...

  OdpowiedzUsuń
 3. PEDOFILE temat nr jeden ostatnio, foto w pieluszce raj dla pedofila, foto w majtkach raj dla pedofila, dziecko w kąpieli raj dla pedofila...ratunku!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale to prawda, że raj dla pedofila. Takie zdjęcia można robić, bo są piękne, ale... nie publikować w Internecie!

  OdpowiedzUsuń
 5. myślę, że pani dobrze zarobi na wystawie, bo każdy pedofil zapłaci żeby obejrzeć... masakra jakaś. Ludzie to jest artystka, te zdjęcia to projekt, dzieło sztuki, artysta tworzy dla publiki nie do szuflady!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie dziewczynka jest na zdjęciach bardzo subtelna, biust zakrywają włosy,zabawki, strefy intymne widoczne tylko z profilu...to jest dziecko...pedofile są...fakt, ale nagość jest naturalna. Te zdjęcia to nie jest hard erotic act, czy porno tylko romantica, subtelne akty rodzinne, portret ciąży przeżywanej przez mamę i starszą siostrę. zdjęcia nie epatują erotyką...nagość nie jest tożsama z erotyką...

  OdpowiedzUsuń
 7. wytłumacz pedofilowi,który zamieści te zdjęcia na pedofilskiej stronie, że to są subtelne akty rodzinne ;/

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie obchodzą mnie jej owłochy ani obwisłe cyce :/ Rzygać się chce :/// Widac, że typowa Matka Polska - laa buszzzz człaj miii :))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale nie obchodzą mnie jej owłochy i obwisłe cyce :/ Widac, że to typowa MATKA POLSKA - la BUSZZZZ człaj miiii :))) I gdzie tu jakiś szczyt?! Każda to może pokaząc, ale trzeba mieć jeszcze CO pokazać ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. to chyba przykład sporu czy ciało należy do strefy kultury czy natury... a pedofil na swojej stronie może równie dobrze wrzucić bobasa z reklamy pampersów albo kradzione foto Twojego dziecka z wakacji...nie dajmy się zwariować

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie takie zdjęcia można robić dla siebie. Ale żeby wrzucać do sieci to już przesada. Jedynie to z arbuzem bym zaakceptowała. A to, że to romantica a nie hard erotic to większość z nas to widzi ale chory pedofil może mieć tylko uciechę i do tego dziewczynka może mieć problemy przy okazji w szkole czy przedszkolu bo dzieci są okrutne. A matka ARTYSTKA musiała się uzewnętrznić...

  OdpowiedzUsuń
 12. TAKIE ZDJĘCIA...tzn jakie bo nie rozumiem? człowiekiem jestem i nic co ludzkie... że niby akty można tylko dla siebie robić? piękne zdjęcia, ale mentalność ludzi zaściankowa. Gdyby na zdjęciach nie pojawiła się córka też by było gadanie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ta facebooka golizny nie wolno wrzucać i koniec. To jest serwis społecznościowy, mam w znajomych przyjaciółki, siostry, sąsiadki, nawet pracodawcę - NIE CHCĘ ich oglądać nago choćby nie wiem jak artystyczne te zdjęcia były!
  BG

  OdpowiedzUsuń
 14. Właśnie. Piękne czy brzydkie to włożyć sobie TAKIE - czyli rodzinne nagie zdjęcia mamy, taty i dzieci - do albumu albo w jakiejś galerii wystawić, gdzie przyjdą ludzie znający się na sztuce i będą podziwiać akty ale nie wrzucać do Internetu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Odważna kobieta :) Podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ładne wysmakowane zdjęcia. Kobieta na pierwszym - podziwiam - takie ciało po dwójce dzieci... Ja po jednym wyglądam gorzej :(
  Podziwiam też modeli za odwagę- ciesze się, że są kobiety które akceptują swoją kobiecość i nie boją się jej okazywać.

  OdpowiedzUsuń