Related Posts with Thumbnails

KALEJDOSKOP

Kalejdoskop- optyczna zabawka, magia kolorowych szkiełek, wspomnienie dzieciństwa... Z naszych spontanicznych wakacji nad morzem wróciliśmy z kreatywnym zestawem LUKKA do skonstruowania kalejdoskopu. Kalejdoskop bajka...ale jak jeszcze samemu go zrobisz do dopiero jest wielkie wow i duma rozpiera:) Zabawka jest dla dzieci 7+ więc Vi potrzebowała pomocy...uwaga... uwaga TATY:) kalejdoskop kupił tata krakus, no bo Lukka z Krakowa i został przez Vi zaktywizowany do wspólnej zabawy:)1. Zestaw zawiera materiały do wykonania jednego kalejdoskopu.W zestawie dzieci znajdą 3 lusterka, dwa przezroczyste kółka oraz mnóstwo materiałów do stworzenia zarówno pokazywanych przez kalejdoskop obrazów, jak i wyglądu zewnętrznego magicznego przyrządu.Kiedy zostanie zmontowany korpus kalejdoskopu, czyli sklejone trzy lusterka, można obserwować otoczenie przez ten "przyrząd optyczny". Już ten etap budowania kalejdoskopu daje dużo uciechy. Dzieci są zaskoczone efektami odbić. 
2. Następny etap pracy też niesie ciekawe doświadczenia. Pierwszy naklejony na koło element z kolorowej folii jest obserwowany po zamontowaniu do korpusu. Zaskoczenie wywołuje widoczny obraz oraz zmiany wynikające z obrotów koła. Kolejne próby, polegają na dodawaniu kolorów, kształtów i ich rozmieszczaniu. 
3. Ozdabianie korpusu to nauka techniki "malowania bibułami". Bibuły w zestawie zostały dobrane specjalnie do tej techniki. Są to bibuły, które pod wpływem wilgoci farbują. Naklejane na siebie warstwy pozwalają na uzyskanie pięknych efektów kolorystycznych i fakturowych. Ostatnia warstwa rozcieńczonego kleju działa jak bezbarwny lakier ochronny. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z czasem zmienić lub udoskonalić dekorację kalejdoskopu. Można do ozdabiania użyć również elementów wyciętych z folii samoprzylepnej, tylko trzeba je naklejać na suchą powierzchnię. 
4. Informacje zawarte na wewnętrznej stronie okładki zawierają ciekawostki, oraz proste doświadczenia z lusterkami. 


Zabawka skradła nasze serca... Polecam każdemu) Mała rzecz, a cieszy...Zabawka przemyślana w najdrobniejszym szczególe. Własnoręcznie wykonany kalejdoskop, to nie lada powód do dumy dla dziecka... a magiczne obrazki kocha chyba każdy...

1 komentarz :

  1. Miło jest widzieć dzieciaka ucieszonego ze wspólnej zabawy z ojcem. Obydwoje wydaja się zadowoleni:)

    OdpowiedzUsuń