Related Posts with Thumbnails

Na planszy


Lubice gry planszowe? Ja nie bardzo... Trochę dlatego, że poziom trudności dostosowany jest do moich współgraczy, czyli 2 i 5 latków... Chociaz nie powiem dobrą partyjką Monopolu, czy Scrabble nie pogardzę... Gdy byłam mała królowały planszówki... nie aplikacje na tablety, smartfony czy gry online. Ja i moje młodsze siostry wychowałyśmy się na warcabach, grzybobraniu, skaczących czapeczkach, bierkach czy Sombrero czy Melonik... Pamiętam jak dziś jakie było w domu poruszenie, jak moja młodsza siostra dostała tą kultową grę Granna... Swoja drogą cóż za niedopatrzenie, ze jeszcze tej gry nie kupiłam moim dzieciom...


I tak oto zrobiłam przegląd planszówek, tochę trzeba je wyeksponować na jesienne popołudnia, gdy nuda zaglada przez okna... Taki czas nadchodzi, gdy to aktywności w domowym zaciszu wracają do łask. Vi dzielnie mi pomagała i wiecie co? Same gry Granny wybrała:) Całkiem pokaźna kolekcja nam się przez ostatnie lata uzbierała.

Gry planszowe to wspomnienie naszego dzieciństwa, ale i świetna okazja, by pokazać naszym dzieciom, że dobrą rozrywkę znajdą w formie analogowej... w dobie cyfryzacji, to nie lada atut planszówek. Co ciekawe zainteresowanie grami planszowymi nie przemija pomimo tego, że mają ogromną konkurencję w postaci gier komputerowych i mobilnych aplikacji. Mimo fascynacji nowoczesnymi technologiami gry planszowe mają się świetnie. Planszówki bawią i uczą... łączą przyjemne z pozytecznym... i może się starzeję, ale wydaje mi się, że łączą pokolenia. Gry planszowe rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Pozwalają także kształtować analizę oraz syntezę wzrokową i słuchową. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe. Rozwijają myślenie. Wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych dzieci. Rozbudzają zainteresowania...

W gry planszowe można grać już od 3 roku życia... prawdziwe gry planszowe, w których mamy planszę, kostkę i pionki można wprowadzać od 4 roku życia. Dla Igora mamy w zanadrzu liczne ćwiczące spostrzegawczość gry typu memo... bo on bardzo chce grać... ale nie oszukujmy się rozprasza każdą rozgrywkę na planszy. Vi z kolei choć pełna entuzjazmu, wciąż ma problem z przestrzeganiem zasad...  i z jakże nieprzyjemnym przegrywaniem... Odkąd jestem mamą poza etykietami na żywności w markecie nauczyłam się, żeby wybierając grę planszową dla dzieci, dokładnie studiować informacje zawarte na opakowaniu...


Gry planszowej to gwarancja wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy... W natłoku obowiazków i codziennym pośpiechu miło przysiąść z dziećmi i się rozerwać na planszy.

U nas króluje Granna... to chyba nasz synonim planszówki. GRANNA Sp. z o.o. została założona w 1991 roku przez Ewę i Konrada Falkowskich, którzy są jej właścicielami do dziś... Bawią nas od lat. Każda gra Granny jest dopracowana w najmniejszym szczególe, inspirowana dziećmi. W swojej ofercie ma prawie 100 różnych gier, przeznaczonych dla dzieci w każdym wieku. Firma szczególnie dba o jakość wykonania, a także starannie dobiera komponenty i materiału używane do produkcji.Co u nas króluje? Zdecydowanie gry z serii SMART łamigłówki logiczne stworzone są z myślą o tym, by wspomóc w rozwoju nasze dzieci już od najmłodszych lat. Dzień i Noc oraz Kamelot uwielbia Vi, pan Tata i ja. Drewniane klocki łamigłówki, co gimnastykuja szare komórki.. Do każdej z gier dołączona jest książeczka z 48 zadaniami podzielonymi na 4 stopnie trudności. Gra "rośnie" razem z dziećmi, a i dorosłych wciaga. Ja upodobałam sobie jeszcze Zaczarowany Las w wersji magnetycznej :)

Vi uwielbia Potwory do Szafy i SuperFarmera, ubiera Laleczki, Igor zadowala sie Memino i Puzzlino.

granna


1. KTO POZMYWA?
Miska po sałatce świeci pustkami? Zniknął już ostatni kawałek ziemniaka? Ciszę przy stole przerywa pytanie: kto pozmywa? Dzięki tej prostej grze unikniecie kłótni o to, na kogo ma spaść ten przykry obowiązek. O tym, kto pozmywa, zdecyduje wynik gry. Najlepsza gra po obiedzie! Prościutkie zasady. Błyskawiczna rozgrywka pełna interakcji
2. POTWORY DO SZAFY
Wieczorem świat wygląda inaczej. Tajemnicze cienie pojawiają się na ścianach... Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem... Nie możesz zasnąć? Boisz się potworów! Zagraj i przegoń je do szafy! Gra zalecana na dobranoc! Zobaczcie, jaką macie znakomitą pamięć! Wybierzcie wariant gry. Lubicie współpracować czy rywalizować? Zaproście do zabawy wszystkich domowników!
3. LALECZKI
Dla jednego dziecka jest to zabawa w ubieranie laleczek. Dużo kolorowych ubranek daje możliwość komponowania wielu różnych strojów. Gdy dzieci jest od 2 do 4, mogą grać w grę, w którą wygra ten, kto pierwszy ubierze swoją laleczkę.
4ZAGADKI SMOKA OBIBOKA
Gra zawiera 135 kart, na których po jednej stronie znajdują się rymowane zagadki, a po drugiej kolorowe ilustracje-odpowiedzi. W nagrodę za prawidłowo rozwiązaną zagadkę dzieci otrzymują żeton pasujący do obrazka.
5. DZIEŃ I NOC
Gra została opracowana specjalnie dla najmłodszych dzieci, u których kształtuje się koordynacja wzrokowo-ruchowa. W pudełku znajdują się pięknie lakierowane drewniane elementy i książeczka z zadaniami. W książeczce można znaleźć bardzo proste zadania dzienne (1-24) i bardziej skomplikowane zadania nocne (25-48).
6. MAGICZNY LAS
Znajdź właściwą drogę i rozwiąż zagadkę! Odkryj, jak ułożyć wszystkie elementy na magnetycznej planszy. Łamigłówka z 48 zadaniami od banalnych do wyjątkowo trudnych.
7. MEMINO Przeciwieństwa
Gra składa się z 24 kartoników, na których namalowano 12 par przeciwieństw. Biały kot i czarny kot, wesoły królik i smutny królik, lato i zima, słodki i kwaśny. Reguły gry podobne jak w klasycznym "Memo".Gra ćwiczy pamięć i spostrzegawczość.
8. NOS W NOS
Węch to jeden z pięciu zmysłów. Ten, który pozwala nam rozpoznawać zapachy. Jaki zapach najbardziej lubisz? Świat zapachów jest bardzo ciekawy i bogaty. Zapraszamy do zabawy!
9. PUZLINO Co pasuje?
W pudełku znajdują się 24 elementy, które tworzą 12 puzzli. Każdy obrazek ma swoją parę: parasol i kalosze, wiewiórka i orzechy, kura i jajko. Zadaniem graczy jest skompletowanie par. Gra ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację.
10. SUPERFARMER z RanchaJesteś farmerem, hodujesz zwierzęta. Twoje stado wciąż rośnie. Ale musisz uważać! W okolicy grasują lis i wilk. Twoje zwierzęta mogą stać się dla nich cennym łupem... Zbierz stado i zostań superfarmerem.
11. KAMELOT
Rycerz i królewna zostali uwięzieni w osobnych wieżach z klocków. Aby ich połączyć, musisz pomóc królewnie zbudować drogę ucieczki, a rycerzowi - przerzucić most. Zadania kształcą umiejętność logicznego myślenia i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Ta gra zapewni dzieciom wiele dni wspaniałej rozrywki i doskonałych ćwiczeń.
12JUŻ CZYTAM
12 portretów zwierząt. Każdy obrazek jest podpisany. Nazwa każdego zwierzęcia składa się z 4 liter. Jeszcze chwilka i dziecko powie: CZYTAM!

 A Wy jakie gry Granny znacie i polecacie?


0 komentarze :