Related Posts with Thumbnails

Bolek i Lolek. Genialni detektywi

Chyba każda rodzina ma taką historię... opowiadaną ze śmiechem, choć nikt nie wie na ile jest prawdziwą... Podobno mój tata jak był mały oglądał ze swoim bratem Bolka i Lolka na jakimś Jowiszu czy innym Neptnie... Babcia twierdzi, że byli zapatrzeni w bajkę bez reszty i przekonani, że to efekty specjalne... Oglądali z zapartym tchem... w końcu Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie... a to pożar był... Zapaliły się kable i buchał ogień z odbiornika tv...


Bracia Bolek i Lolek zostali stworzeni pierwotnie przez Władysława Nehrebeckiego, którym pomysł na film animowany wpadł do głowy, kiedy obserwował przygody własnych synów (Janka i Romka). Założeniem było stworzenie dwóch bohaterów przeżywających podwórkowe przygody, wcielając się w postacie znane z literatury młodzieżowej i z filmów w zabawach, których ulega zatarcie między fantazją a fikcją. Filmy z ich udziałem trafiły na wszystkie kontynenty świata, a w wielu krajach kolejne pokolenia dzieci wychowały się na ich przygodach. Seria Bolek i Lolek została zainicjowana w 1962 roku. Duet bohaterów szybko zdobył sympatię młodych i starszych widzów. Filmy z ich udziałem odniosły wielki sukces w kraju i za granicą.


"Bolek i Lolek zakładają profesjonalne Biuro Śledcze BiL i już od pierwszych dni mają ręce pełne roboty. Dzięki skutecznej reklamie, szybko zdobywają nowych klientów. Ogłoszenie na płocie przed sklepem okazało się strzałem w dziesiątkę! Ale to jeszcze nic. Prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero wtedy, gdy chłopcom wpada w ręce mapa ukrytego skarbu, a ich śladem rusza przebiegły Zbigniew Zbrodzień."


Powieść detektywistyczna dla dzieci na motywach znanego serialu animowanego? Czemu nie? Kultowi bohaterowie wcielą się w postać detektywów : Sherbolka i doktora Lolsona i znowu narozrabiają! Bolek i Lolek zakładają profesjonalne Biuro Śledcze BiL i już od pierwszych dni mają ręce pełne roboty. Dzięki skutecznej reklamie szybko zdobywają nowych klientów. Ogłoszenie na płocie przed sklepem okazuje się strzałem w dziesiątkę! Ale to jeszcze nic. Prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero wtedy, gdy chłopcom wpada w ręce mapa ukrytego skarbu, a ich śladem rusza przebiegły Zbigniew Zbrodzień. Genialne przygody Bolka i Lolka w nowoczesnej aktualnej formie, czyta się lekko i przyjemnie... Uśmiałam się ja i ogromną radość ze słuchania miały moje dzieci. Dorośli czytając książkę wspominają młodość, dzieci na nowo odkrywają pełnych energii łobuziaków z którymi nie można się nudzić. Marcin Wicha doskonale wie, że ponadczasowe postacie są w stanie zachęcać do lektury, stąd proponuje spotkanie z kolejną przygodą Bolka i Lolka. Ksiązka trzyma w napięciu, bawi... podzielona jest na krótkie rozdziały, z jednozdaniową zapowiedzią tego, co czeka nas w kolejnym odcinku i nawiązuje do animowanego serialu. Na koniec niespodzianka Poradnik Detektywa wraz z kursem, poczas którego dziecko narysuje portret pamięciowy, rozwiąże zagadki detektywistyczne, aby na końcu uzyskać Dyplom Genialnego Detektywa ! Polecam małym i dużym czytelnikom... Umiliła nam chorobę i na pewno przegoni jesienną nudę...Premiera ksiązki w tym tygodniu, ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak i znajdziecie ją Tutaj.

0 komentarze :