Related Posts with Thumbnails

KIEDY NA ROWER CZAS...

Niektórzy twierdzą, że nauka jazdy na rowerze to kolejny kamień milowy w rozwoju dziecka... Umiejętność, którą każde dziecko winno posiąść , gdy opanuje chodzenie:) Tylko kiedy jest ten właściwy moment na zakup pierwszego rowerka? Ja skłaniałabym sie ku  opcji, że najlepiej dziecku kupić rower kiedy ma 3 lata ze specjalnymi podpórkami tak, aby na początku mogło oswoić się z dwukołowym pojazdem. Dzieci często mają problem z pedałowaniem nie mówiąc już o utrzymaniu równowagi. Owszem rowerków jest bezliku nawet od 6miesiaca zycia znalazła...tylko po co? Rower to nie spacerówka, a dziecko chyba powinno wykazywać chęć samodzeilnej jazdy a nie innej formy wózka...Trudna sprawa Viki domaga się rowerka, bo wujek ma i dzieci mają...a ja bym chciała żeby miała wszystko... ale jestem praktyczna, a zabawki mnożą się przez pączkowanie:)Takie paskudztwa w ogóle nie wchodzą w grę...choć może dzieciom się podobają...i tak patrze i patrze i stwierdzam, że chyba się wstrzymam bo najbardziej  chciałabym Viki sprawić o taki
Rowerek biegowy...ale na taki to chyba ciut za mała moja królewna... Rower bez pedałów to prawdziwa rewolucja w sposobie nauki jazdy dla najmłodszych - dzięki niemu już nawet dwuletnie dzieci nauczą się utrzymywania równowagi. Samodzielnie i intuicyjnie! Rozmiary rowerków są dostosowane do dzieci o wzroście od 90 cm. Więc Viki jeszcze jest jeszcze troszeczkę za niska... Ale ten rowerek naprawdę do mnie przemawia. jest lekki, estetyczny i prosty...

Warto pamiętać kupując rowerek:
1) Wielkość. Najważniejsza zasada jest taka, że rower powinien być dostosowany do wzrostu dziecka, a nie do jego wieku. Maluchy rozwijają się w różnym tempie, dlatego nie można jednoznacznie określić, jakiej wielkości sprzęt będzie dla nich odpowiedni na danym etapie rozwoju.
2) Rozmiar kół. Do niego dostosowany jest również rozmiar ramy – im większe koło, tym większa jest rama. Giant ma np. w swojej ofercie rowery z kołami 12- i 16-calowymi dla dzieci w wieku 2–4 lata i dla maluchów 4–6-letnich. Ale wiek podany jest tylko orientacyjnie, bo to wzrost małego rowerzysty jest decydujący.
3) Obecność dziecka w sklepie. Maluch powinien usiąść na rowerze i sprawdzić, czy jest w stanie utrzymać nad nim kontrolę. Musi swobodnie sięgać stopami podłoża, by zachować równowagę. Z łatwością powinien także dosięgać hamulców i ich używać.
4) Niezbędne atesty. Producenci nie mają obowiązku oznaczania rowerów takimi normami. Atesty jednak zawsze są dowodem na to, że sprzęt został sprawdzony, spełnia określone wymagania i jest po prostu bezpieczny. Rowery dziecięce powinny spełniać normę EN 14765, a rowery bez pedałów, czyli biegowe – muszą posiadać oznaczenie CE. Pamiętajmy również, że dla pełnego bezpieczeństwa mały rowerzysta zawsze powinien jeździć w kasku, nawet na osiedlowej uliczce.

0 komentarze :