Related Posts with Thumbnails

Paddington w książce i kinie

"Na stacji Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Przypadkowo wpada na państwa Brown, którzy zabierają go do siebie. Miś szybko zostaje nowym członkiem rodziny, a jego zdumiewające pomysły sprawiają, że nikt nie będzie się nudzić! Paddington da sobie radę z każdym problemem, zawsze jest czarujący i uprzejmy, a w kieszeni ma kanapkę z marmoladą na czarną godzinę. Czy będzie umiał przyzwyczaić się do wielkiego miasta? Jakie przygody go spotkają? I kto zostanie najlepszym przyjacielem niedźwiadka?"


Przygody misia Paddingtona pamiętam jeszcze z dzieciństwa... Cudownie było po latach przypomnieć sobie te historie i odkryć je na nowo czytając moim dzieciom do snu. Wydawnictwo Znak Emotikon zebrało trzy książki o Paddingtonie autorstwa Michaela Bonda w jednym grubym tomie i opatrzyło tradycyjnymi ilustracjami Peggy Fortnum. Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek wyemigrował z najmroczniejszego zakątka Peru. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” W takich okolicznościach poznajemy fajtłapowatego, troszkę naiwnego, ale zawsze wychodzącego cało z opresji małego niedźwiadka. Umorusany marmoladą niedźwiadek zostaje ulubieńcem Jonatana i Judyty, ich kompanem zabaw... i pełnoprawnym członkiem rodziny państwa Brown. Urok tej książki, to mały miś o wielkim sercu... Paddington choć jest niedźwiadkiem, to postrzega świat w sposób zbliżony do dziecka... i pewnie dlatego nasze dzieci, tak chętnie się z nim utożsamiają. To doskonała publikacja do czytania razem z dzieckiem, rozwijająca wyobraźnię maluchów, a także niezastąpiona rozrywka dla dorosłych czytelników. Styl i język, tak bardzo charakterystyczne dla Michaela Bonda z pewnością przypadną do gustu tym mniej i bardziej wymagającym czytelnikom. Subtelny, prawdziwie angielski humor bawi nie tylko dzieci... Misia, który jest "chodzącą katastrofą" po prostu nie można nie lubić :)!


Misia Paddingtona, ulubieńca dzieciaków z całego świata, już wkrótce zobaczymy również w nowym pełnometrażowym filmie. Premiera w Polsce w moje urodziny :) Czyli 2 stycznia! Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń. Historia Misia Paddingtona to fantastyczna opowieść dla wszystkich dzieci i... ich rodziców... głosu Paddingtonowi użyczył Artur Żmijewski... zapowiada się miły rodzinny wypad do kina !

 


A już jutro zapraszam Was na fb, bo będę miała egzemplarz Paddingtona od Znak Emotikon do zgarnięcia!

0 komentarze :