Related Posts with Thumbnails

Jak dbać o skórę zimą ?

Ostatnio miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez markę Mixa i posłuchać wykładu  pani dermatolog Grażyny Dziekan, o tym jak dbać o wrażliwą skórę zimą... i nie tylko. Mixa, Kids On The Moon, Charlize Mystery, kochana Poiszmamidzieciole, Warszawa i JA :) 


Coraz więcej osób ma problemy z nadwrażliwością skóry przejawiające się zaczerwienieniami, pieczeniem, napięciem skóry, a nawet podskórnymi plamami. Nadwrażliwość skóry dotyczy ponad połowy kobiet i 1/3 mężczyzn. Wrażliwa skóra nie toleruje chlorowanej wody, silnie działających kosmetyków i gwałtownych zmian temperatury. Przyczyną wrażliwości skóry jest osłabienie jej bariery ochronnej, a w konsekwencji niższa tolerancja na czynniki drażniące...

Niestety, zima to pora wyjątkowo niekorzystna dla skóry, dlatego trzeba się o nią troszczyć w szczególny sposób. Zimą skóra jest wyjątkowo narażona na wpływ niekorzystnych warunków zewnętrznych. Niska temperatura, silny i mroźny wiatr... często powodują podrażnienia skóry. Dodatkowo przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się przesuszona, matowa, szara i nadwrażliwa. Zimne i suche powietrze nasila utratę wody z naskórka i powoduje uszkodzenie płaszcza lipidowego. W okresie zimowym warto zastąpić lekkie preparaty, kremami o cięższej konsystencji z grupy tłustych lub półtłustych, które nie tylko zatrzymują wodę w skórze, ale także chronią ją przed mrozem... Należy pamiętać, że dobry krem na zimę powinien zawierać filtry chroniące przed promieniowaniem UV. Nie wolno nam również zapominać, że skóra dziecka jest o wiele delikatniejsza i cieńsza niż skóra dorosłej osoby. Smarując się kremem zwróćmy uwagę przede wszystkim na te fragmenty ciała, które najbardziej cierpią z powodu mrozu... twarz, usta, nos, ręce... Znacie powiedzenie częste mycie skraca życie? Okazuje się, że często przyczyna naszych problemów skórnych jest woda... i wieczorny rytuał choć potrzebny dzieciom... to kąpać może lepiej je co drugi dzień?

lorealMoje dzieci nie lubią zimna... i bardzo nie lubią tłustych kremów ochronnych, ja rok rocznie borykam się z suchą skórą dłoni sfatygowanych mrozem... Spotkanie miłe, pyszne... ale zima i zimowe problemy skóry tematem przyjemnym wcale nie są... Słyszeliście o smarowaniu się łojem kaczki na mróz? Ciekawa jestem jak wy radzicie sobie z mrozem i chronicie skórę swoja i dzieci przed podrażnieniami i odmrożeniami?

0 komentarze :