Related Posts with Thumbnails

Czytajmy dzieciom + wyniki konkursu


Jak pokazują wyniki raportu „Czytelnictwo w Polsce”, przygotowanego przez Bibliotekę Narodową, z roku na rok Polacy czytają coraz mniej książek... Ale na przykład trzecia edycja „Czytajmy z McDonald's” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród gości firmy. Są restauracje, w których nie ma już nawet niektórych tytułów :) Może jednak znajdzie się jakiś dobry sposób na poprawę czytelnictwa w Polsce?Kształtowanie nawyku czytania jest szczególnie ważne w wieku dziecięcym. Zadaniem rodziców jest wspieranie dzieci uczących się czytać, pokazanie, że przez literaturę można odkrywać swoje pasje i zainteresowania. Dziecko, które regularnie czyta odnosi sukcesy, bo jego umysł jest poddawany nieustannemu treningowi. Wspieranie najmłodszych w rozwoju to zadanie każdego z nas. Dlatego tak ważne jest prowadzenie akcji promujących czytelnictwo wśród dzieci. 

Wierzę, że dzieci miłość do książek wynoszą z domu... to rodzice powinni zaszczepić dzieciom fascynację książkami i radość czytania. Papierowe książki wcale nie muszą odejść do lamusa... w obliczu cyfryzacji promowanie czytelnictwa jest wyzwaniem, ale nie rzeczą niemożliwą. Oferta wydawnicza skierowana do młodych czytelników jest bardzo bogata, książki tak piękne, że apikacje na smartfony i tablety mogą się schować... Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować. Zaprosić dziecko do świata książek... Jeśli w domu nie ma książek na półkach, nie czyta się dziecku... niestety rośnie prawdopodobieństwo, że dziecko wyrośnie na kogoś, kto nie czyta książek. Nawyk obcowania z książką dobrze jest zaszczepić już małym dzieciom, które przez bajki poznają świat. Rozwijają w sobie inteligencję, kreatywność, przyswajają wiedzę, zasób nowych słów. Czytanie rozwija wyobraźnię u dziecka. Kiedy zaś książkę czyta mama lub tata, nawiązuje się szczególna relacja dziecka z rodzicami... Rodzic czytając poświęca dziecku swój czas, uwagę i stymuluje jego rozwój. Warto czytać dzieciom... 

,,Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem... Książka wszystko potrafi.” Kornel Makuszyński Moje dzieci kochają książki... Wy udowodniliście, że w wielu Polskich domach od małego dzieci obcują z książkami... Uwielbiają, czytać, słuchać, oglądać ilustracje... Jesteście ciekawi, kto wygrał w konkursie "Mały czytelnik, ogromna radość czytania?" Zapraszam na filmik :)


0 komentarze :