Related Posts with Thumbnails

sokole oczka canca


Canca Sokole Oczka to zestaw plansz i animacji opracowany we współpracy z psychologiem dziecięcym, który poprzez zabawę stymuluje rozwój zmysłu wzroku i intelektu małego dziecka. Dwa etapy edukacji dostosowane do wieku dziecka oraz zaangażowanie rodzica w zabawę sprawia, że maluch szybciej się uczy, nabiera umiejętności abstrakcyjnego myślenia oraz koncentracji uwagi. 

Pierwszy etap edukacji obejmuje niemowlęta od urodzenia do 6.miesiąca życia uczy za pomocą 20 plansz z obrazkami. Plansze te stymulują wzrok dziecka dzięki kontrastowym kolorom (biały, czarny i czerwony). Poziom skomplikowania obrazków na poszczególnych planszach jest zróżnicowany i dostosowany do rozwoju zmysłu wzroku w ciągu pierwszych miesięcy życia dziecka. Plansze można położyć w łóżeczku dziecka tak, aby miało z nimi bezpośredni stały kontakt lub pokazywać trzymając malucha na rękach. Odległość od oczu dziecka powinna wynosić ok 30 cm - czyli nie mniejsza niż zasięg rączek. Czas prezentacji należy ustalić indywidualnie, jednak w pierwszych tygodniach życia, nie dłużej niż 10 minut łącznie w ciągu dnia, aby nie męczyć wzroku niemowlaka. Prezentujemy jednocześnie 3 plasze rozpoczynając od obrazków z numerami 1 2 3 w pierwszych dwóch tygodniach życia. Następnie co tydzień wprowadzamy nową planszę z kolejnym numerkiem zastępując ją pierwszym z listy, a mianowicie trzeci tydzień obrazki z numerami 2 3 4, czwarty tydzień 2 4 5 itd.

Drugi etap edukacji obejmuje niemowlęta po 6. miesiącu życia uczy przez dźwiękowe i obrazkowe animacje na DVD wyświetlane na ekranie. Prezentowane animacje są łagodne i bezpieczne dla dziecka, obserwując zmieniające się obrazy maluch uczy się koncentracji uwagi, zauważa kolory, kształty, a dzięki zaangażowaniu rodzica i wspólnemu oglądaniu bawi się i poznaje świat. Dodatkowo animacje działają wyciszająco i uspokajająco na psychikę niemowląt i małych dzieci. Animacja składa się z 20 filmów, których poziom zaawansowania jest zróżnicowany i dostosowany do rozwoju wzroku i intelektu niemowląt dlatego kolejne animacje należy wprowadzać co ok 10 dni. Na początku czarno-białe kształty przechodzą w domieszkę barwy czerwonej aż do tęczowego doboru przyjaznych kolorów. Powszechnie wiadomo, że mały człowiek nie powinien oglądać telewizji przynajmniej do określonego wieku. O ile bezpieczeństwo w postaci płaskiego ekranu telewizora czy monitora bez tzw. "efektu migania" oraz właściwa odległość, czyli 3 krotność przekątnej ekranu, można kontrolować, o tyle to co oglada nasz maluch nie do końca. Dlatego animacje stanowią bezpieczną i korzystną alternatywę do hałaśliwych i "pędzących" obrazów w telewizora. 

Zabawki Canca są odpowiedzią na wielokrotnie zadawane przez rodziców pytanie: "Dlaczego nikt jeszcze tego nie wymyślił?". Genialnie proste i mądre - nie tylko rozwijają zdolności intelektualne i manualne dziecka, ale wpływają również na jego zmysł estetyczny. Canca zawsze pamięta jak ważna dla rozwoju dziecka jest stymulacja kolorystyczna. Dobierając kolory produktów bierze pod uwagę rekomendacje zarówno psychologów dziecięcych jak i stylistów, a nawet kreatorów mody. To właśnie dlatego Canca zabawki charakteryzują się niepowtarzalnymi kolekcjami barwnymi, dzięki którym dziecko rozwija swój zmysł kolorystyczny i poczucie estetyki. Do produkcji zabawek Canca używa wyłącznie certyfikowanych, bezpiecznych dla zdrowia dziecka materiałów. Dlatego każdy produkt posiada certyfikat CE, potwierdzający jego zgodność z europejskimi normami dotyczącymi bezpieczeństwa zabawek. Ponadto wszystkie produkty opracowane są z myślą o ich wielofunkcyjności. Każdy z nich, oprócz swojego podstawowego zastosowania, może służyć jako pomoc lub inspiracja do wielu innych zabaw rozwijających zdolności manualne, psychofizyczne, zmysł kolorystyczny oraz poczucie estetyki. Wszystkie gry i zabawy opisane są w przewodnikach dydaktycznych dołączonych do produktów. 

I wierzcie lub nie, ale ja sceptyczna mama jest pod wrażeniem jak bardzo plansze interesują mego miesięcznego synka, jak wodzi za nimi wzrokiem i "odpływa" bacznie obserwując czarno-białe ilustracje... fenomen kontrastów.0 komentarze :