Related Posts with Thumbnails

rodzaje pieluszek wielorazowych

Wielorazowa przygoda rozpoczęta. Od jutra ruszamy na fb z panelem experta w kwestii pieluszek wielorazowych, a na początek usystematyzujmy: pieluszka z kieszenią (pocket): składa się z dwóch warstw: wewnętrznej, uszytej z mikropolarku (odprowadza wilgoć do wkładki i skóra dziecka pozostaje sucha) i zewnętrznej, uszytej z PUL (oddychający poliester, który chroni ubranko przed zamoczeniem). Pomiędzy obydwie warstwy, do kieszonki wsuwamy wkładkę chłonną, np: z mikrowłókna, bawełny, bambusa, konopi. Zwykle pieluszka sprzedawana jest w komplecie z wkładką. Pieluszka ma dwie warstwy między którymi umieszcza sie wkład chłonny więc nie wymaga otulacza.Pieluszki z kieszenią występują w kilku rozmiarach, dostosowanych do wagi i wieku dziecka lub w praktycznej wersji one size (od urodzenia do końca okresu pieluszkowania). Zaletą pieluszek z kieszenią jest bardzo szybki czas schnięcia (oddzielnie suszymy pieluszkę i wkładkę), możliwość stosowania różnych wkładek i tym samym regulacji chłonności oraz łatwość zastosowania. pieluszka AIO (all in one): wygląda jak pieluszka z kieszenią, ale ma wszytą wkładkę na stałe. Jest prosta w obsłudze. Nie różni się niczym od pieluchy jednorazowej. Schnie dłużej, niż pieluszka z wyciąganą wkładką.po prostu kolorowy, wielorazowy pampers
pieluszki formowane (fitted): pieluszki kształtem przypominające pieluchy jednorazowe, zapinane na rzep, napy, wiązane na troczki. Wykonane mogą być z bawełny, bambusa, konopi, mikrowłókna i innych mieszanek. Na pieluszkę należy założyć otulacz, który ochroni ubranko przed zamoczeniem.Prawidłowo dobrana formowanka i otulacz zapewniają najlepszą ochronę przed wyciekaniem przy nóżkach, dlatego są szczególnie polecane na noc.
pieluszki do składania: znana nam tetra, pieluszki flanelowe, frotowe i tzw. prefold. Na pieluszki, po ich odpowiednim złożeniu i zapięciu na klamerkę snappi, ubieramy otulacz w celu ochrony ubranka przed zamoczeniem.
otulacze: są to majteczki wykonane z oddychającego PUL, polarku lub wełny. Ubieramy je na pieluszki do składania oraz na pieluszki formowane, w celu ochrony ubrania dziecka przed zamoczeniem.Otulaczy nie trzeba prać po każdorazowej zmianie pieluszki, wystarczy co 4-5 przewinięć.


3 komentarze :