Related Posts with Thumbnails

Podejmij Witaminowe Wyzwanie dla mam!

Jak każda mama chcę zadbać o dietę mojego dziecka. Jednym z jej ważnych składników są m.in. witaminy, które wpływają na większość funkcji organizmu. Z tego powodu staram się wybierać produkty, które witaminy posiadają, bo przecież lepiej mieć niż ich nie mieć.

Dlatego też chciałabym Was zaprosić do podjęcia ciekawego zadania, Witaminowego Wyzwania dla Mam! Na portalu BabyOnline.pl ruszyła właśnie sonda Kubusia z nagrodami. Odpowiadając na pytania odnośnie witamin i drugiego śniadania (10 pytań zamkniętych i 1 otwartego) macie szansę, na wygranie fajnego zestawu dla swojego dziecka. 

Link do Kubusiowej strony zamieszczam Wam tutaj: http://babyonline.pl/kubus.html 


W ramach akcji Kubuś chce edukować mamy na temat drugiego śniadania i witamin. Pamiętajmy, że drugie śniadanie, to zaraz po śniadaniu, najważniejszy posiłek w codziennym jadłospisie całej rodziny. Często o nim zapominamy, spożywamy w biegu, a przecież to dostarczenie energii niezbędnej do rozruszania ciała i umysłu, co jest bardzo ważne. Czy wiecie, że uczniowie, którzy nie spożywają drugiego śniadania, osiągają słabsze wyniki lub mogą gorzej ogadywać się z rówieśnikami?

Elementem drugiego śniadania powinny być owoce, warzywa lub sok. Codzienna porcja owoców i warzyw bywa trudna do zrealizowania w diecie dzieci, gdy większą część dnia spędzają poza domem, a ich rówieśnicy wybierają niezdrowe przekąski. Dlatego właśnie soki np. te przecierowe są pewną alternatywną formą owoców i warzyw na wynos, którą łatwo dziecku przemycić.

Co o soku mówi dietetyk Zuzanna Antecka? „Soki stanowią łatwo przyswajalną porcję cennych witamin i mogą być wygodnym elementem zdrowego posiłku, lubianym przez dzieci i dorosłych. W czasie codziennych aktywności wykorzystujemy zmagazynowane w naszym ciele witaminy i musimy mu stale je dostarczać. Pijąc soki  uzupełniamy naszą dietę w te niezbędne składniki, a nasz organizm otrzymuje dawkę energii na cały dzień. Dlatego tak ważne jest uwzględnianie ich w codziennym, rodzinnym jadłospisie, szczególnie najmłodszych członków rodziny”  

Polecam zadawanie pytań dietetykowi! I do dzieła, nagrody czekają, wystarczy odpowiedzieć na pytania dotyczące witamin i drugiego śniadania!.0 komentarze :