Related Posts with Thumbnails

Jak wycenić rękodzieło?

Dawno temu w Paryżu modna dama udała się do modystki aby zamówić nakrycie głowy  ostatni krzyk mody.Modystka owo nakrycie wykonała  zużywając 5 metrów wstążki. Kiedy dama usłyszała cenę z oburzeniem zawołała: 
  • Co!!!! 300 franków za 5 metrów wstążki!!?? Pani chyba oszalała!
Na to modystka kilkoma sprawnymi ruchami rozpruła piękny czepek, zwinęła  wstążkę  podała oburzonej damie i powiedziała. 
  • Zapłata jest za moje umiejętności i prace, wstążkę daje pani gratis!


"Powiem więc bolesną prawdę – nie każdego stać na przedmioty ręcznie robione! Zamiast zatem próbować na siłę obniżyć cenę wybierając gorsze materiały, wzory i wykonanie podkreślajmy to co jest najważniejsze w ręcznie robionych przedmiotach. Dumpingowe ceny psują rynek nie tylko szkodnikom, ale wszystkim, spada jakość i klientom wydaje się, że cudza praca może być za free…

Proponuję zatem wszystkim osobom, które sprzedają na Allegro swoje wyroby za śmieszne ceny, żeby zaczęły je rozdawać za darmo. Skoro to dla nich hobby i nie utrzymują się z tego, nie interesują ich dodatkowe dochody lub praca zawodowa związana z rzemiosłem to będzie najbardziej sprawiedliwe dla wszystkich wyjście. Klienci się ucieszą, bo nie będą musieli płacić, twórcy odzyskają w domu nieco przestrzeni, którą będą mogły zająć za jakiś czas nowe dzieła, a ceny może wreszcie uzyskają właściwy, realistyczny poziom."


Jak wycenić rękodzieło? Dziękuję za ten głos...

3 komentarze :