Related Posts with Thumbnails

Zielona Kawa. Fenomen Green Coffee


Zielone, niepalone ziarna kawy są doskonałym źródłem kwasu chlorogenowego, który chroni organizm i podobno ma działanie odchudzające. Zielona kawa ma przede wszystkim, właściwości antyoksydacyjne, a jej spożywanie pomaga w wolniejszym odkładaniu się cukru w organizmie i poprawia nasz metabolizm.

Zielona kawa to żaden magiczny specyfik, to zwykła kawa, na której nie przeprowadzono procesu palenia ziaren, tj. nie przeprowadzono obróbki termicznej oraz procesu fermentacji. Czy wspomaga odchudzanie zdania są podzielone, jedno jest pewne ma zupełnie inne właściwości i walory smakowe niż czarna kawa. Nie ma co się oszukiwać. Zielona kawa ma zupełnie inny smak i nieco inny skład chemiczny niż kawa palona. Dla wielu osób napar z zielonej kawy będzie nie do przełknięcia. 

Zawarty w zielonej kawie kwas chlorogenowy stymuluje metabolizm węglowodanów i zmniejsza absorpcję glukozy ze spożywanych pokarmów o około 7%. Udowodnione jest, że zielona kawa działa antyrakowo, pomagając neutralizować szkodliwe dla organizmu wolne rodniki i metale ciężkie oraz hamując lub opóźniając wczesne etapy powstawania komórek nowotworowych. Poza tym, pijąc niewypaloną kawę, chronimy wątrobę. Kawa ta bowiem działa żółciopędnie i żółciotwórczo. Ma silne działanie bakteriobójcze, oczyszcza organizm z toksyn i obniża ciśnienie krwi.  Zielona kawa jest pomocna w walce z cellulitem.


Picie zielonej kawy:
- zmniejsza ryzyko cukrzycy
- polepsza funkcjonowania nerek
- opóźnia starzenia się
- poprawia kondycję serca
- obniża cholesterol
- zmniejsza zmęczenie psychiczne i fizyczne
- zapobiega chorobom rakowym
- przyspiesza metabolizm

Jak szykujemy? Standardowo: dwie czubate łyżeczki zalewamy wrzątkiem, zaparzamy około 10 minut. Zalecana porcja dzienna to dwie filiżanki kawy wypijane na pół godziny przed posiłkiem.

Pytanie dlaczego myślimy o zielonej kawie?  Nie zastąpimy nią czarnej i jej aromatu oraz właściwości pobudzających... Żadna kawa nie odchodzi nas jeśli nie zadbamy o aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę... Jako alternatywa dla czarnej kawy, która dodatkowo działa profilaktycznie i wspomaga odchudzanie? Czemu nie... filiżanka lub dwie na pewno nikomu nie zaszkodzi...


0 komentarze :