Related Posts with Thumbnails

Czytam SobieWciąż przybywa nowych tytułów w wielokrotnie nagradzanej i szeroko rozpropagowanej akcji Czytam sobie. Znana nam nie od dziś, bardzo przez moje dzieci lubiana seria wydawnicza aktualnie poszła w ruch, bo Viki pilnie uczy się czytać. Wcześniej czytałam ja, teraz słucham, jak córa samodzielnie składa wyrazy... Coraz lepiej jej idzie i jest naprawdę dumna, że (może) potrafi sama przeczytać coś młodszemu bratu. Wertuje książeczki, literuje szyldy, etykiety... układa w słowa wszelkie napisane litery, która napotka na swej drodze :) Przełamała się i odkryła radość nauki czytania... bo fanką kaligrafii, to ona raczej nigdy nie zostanie... na bakier ma z nauką pisania :(
Seria Czytam sobie skierowana jest do dzieci w wieku 5-7 lat. Książeczki serii są napisane i zilustrowane przez znanych, lubianych i cenionych polskich twórców. Wszystkie opracowane przez Edukacyjny Egmont w zgodzie z podstawą programową MEN. Czytanie ma dawać poczucie sukcesu dlatego książeczki dla początkujących mają krótsze zdania oraz przewagę ilustracji. Twórcy tak skonstruowali książki by budować w dzieciach poczucie sukcesu i pozwolić im na dotarcie drobnymi kroczkami od bardzo prostych zadań, z którymi sobie poradzą, do coraz trudniejszych. Sukces cieszy ogromnie, a książeczki są tak skonstruowane, że działają na dzieci bardzo motywująco. W zależności od umiejętności dziecka, do wyboru mamy trzy poziomy trudności. 


Poziom I nosi nazwę „Składam słowa”. To najlepsza propozycja dla dzieci, które dopiero uczą się czytania, bowiem napisane zostały przy użyciu podstawowych głosek i z zastosowaniem krótkich zdań. 
Poziom II to „Składam zdania” i przeznaczony jest dla dzieci, które pierwsze czytelnicze kroki mają już za sobą. Teksty książek z tego poziomu zostały napisane z użyciem nieco dłuższych opisów i dialogów odpowiednio dopasowanych do umiejętności czytelniczych dzieci w wieku 5 – 9 lat. 
Poziom III najtrudniejszy, „Połykam strony”, to książeczki, które przeznaczone są dla dzieci bez trudu radzących sobie z bardziej złożonymi tekstami. Dzięki słowniczkowi trudniejszych wyrazów na końcu książek z tego poziomu, dzieci mogą doskonalić swoje czytelnicze umiejętności.


Bo czytanie to fajna zabawa i ważna sprawa. 

0 komentarze :