Related Posts with Thumbnails

Tajemnice Lasu


Weekendowy seans filmowy, to już u nas tradycja... W ostatnia niedzielą królowały u nas Tajemnice Lasu... Odczytane na nowo w formie nietypowego musicalu, klasyczne baśnie braci Grimm w rewelacyjnej obsadzie.


Piekarz i jego kochająca żona nie mogą mieć dzieci. Jest to skutek klątwy rzuconej przed laty na ich rodzinę przez złą czarownicę. Aby odczynić urok, małżeństwo musi zdobyć cztery rzeczy: białą krowę, złoty pantofelek, czerwony płaszcz i włosy o barwie kukurydzy. Para rusza do tajemniczego lasu, gdzie spotyka bohaterów baśni braci Grimm – Kopciuszka, Czerwonego Kapturka czy Roszpunkę . Okazuje się, że ich życie dalekie jest od bajkowej sielanki. Wyreżyserowana przez twórcę słynnego Chicago Roba Marshalla adaptacja musicalu Stephena Sondheima opowiada historie znane z klasycznych baśni braci Grimm bez nadmiernej słodyczy. Atutem obrazu są nie tylko świetne piosenki, ale i znakomita obsada.

Tajemnice lasu to humorystyczny i chwytający za serce musical, z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd. Klasyczne baśniowe motywy połączy nowa opowieść... Znakomita ekranizacja popularnego na Broadwayu musicalu z lat 80... Uwaga! Musicale trzeba lubić... dużo śpiewu nie jest dla każdego :) Viki się świetnie bawiła, Igor irytował... a ja widziałam podprogowy przekaz o kobiecej sile...
0 komentarze :