Related Posts with Thumbnails

Sylaby w dominie


"Sylaby w dominie" to gra dydaktyczna, polegająca na dopasowaniu odpowiednich sylab w taki sposób, by powstały poprawne formy wyrazów dwusylabowych. Uczestnicy gry ćwiczą swą spostrzegawczość, refleks, kojarzenie właściwych słów, a także utrwalają poprawną pisownię budowanych wyrazów. Gra zapewni pożyteczną i emocjonującą rozrywkę dla całej rodziny, ale może być również wykorzystana jako pomoc dla terapeutów, logopedów i nauczycieli.


Producent umiejętnie połączył reguły gry w domino oraz naukę sylabizowania. W jednej z pierwszych faz nauki pojawia się pojęcie sylaby, zwłaszcza w kontekście połączenia poznanych spółgłosek z samogłoską, a następnie zbudowanie z nich prostych dwusylabowych wyrazów. Doskonałym narzędziem dydaktycznym wspomagającym ten etap nauki jest gra „Sylaby w dominie”. Producent umiejętnie wykorzystał reguły klasycznego domina, tylko zamiast oczek na kamieniach (kostkach) umieścił sylaby. 2 warianty gry, 56 kostek domina... Świetna edukacyjna gra w rozsądnej cenie. Z kostek trzeba układać dwusylabowe słowa. Do zestawu dołączona jest plansza ze słówkami, żetony oraz klepsydra. Rozwija umiejętność poznawania literek i czytania sylabami poprzez zabawę.


Doskonała gra wspomagająca naukę czytania, rozwijająca refleks, spostrzegawczość i ćwicząca pamięć. Byłam zdumiona, ze córka tak dobrze sobie poradziła od pierwszej rozgrywki. Grę można wykorzystać na wiele sposobów. Atrakcyjna forma domina zachęca dzieci do ćwiczeń typu: "sylaba do sylaby". Zabawy i ćwiczenia z sylabami to etap pośredni między nauką literek a pisaniem słów i zdań... a my własnie na tym aktualnie się koncentrujemy. Polecam, atrakcyjna cena... jak szukacie edukacyjnej gry do zabawy z pierwszoklasistą jest idealna.

Dzieci uwielbiają pracować z rodzicem... przyjemne z pożytecznym. Prosta gra, a tyle możliwości...

1 komentarz :

  1. W dobie gier komputerowych, to miła odmiana brać w czymś udział osobiście, a nie przed monitorem. Język się utrwala, rośnie zasób słownictwa, a i pewnie z wypracowaniami nie będzie potem problemu :)

    OdpowiedzUsuń