Related Posts with Thumbnails

Pytaki


Nie przepadam za grami planszowymi... bo nie przepadam za rozgrywkami z małoletnimi współgraczami... tłumaczenie zasad i egzekwowanie ich od moich dzieci to katorga... za mali są... Pytaki są inne... Pytaki polecam... przyjemną, prostą grą integracyjną dla całej rodziny. W pełni polski, autorski projekt, który doczekał się już trzeciego wydania.  


"Jesteśmy szczęśliwy, że ten projekt już dziś przynosi tysiącom rodzin wiele radości, empatii i bliskości. Pytaki narodziły się z naturalnej potrzeby rozmawiania i pogłębiania relacji rodzinnych" – mówią twórcy gry.


Rozgrywka polega na tym, że gracze siadają razem i po kolei losują z woreczka "Pytaki" czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie dotyczące różnych dziedzin życia lub wykonują zadanie. Gra jest bardzo prosta, a pomaga budować lesze i bliższe relacje rodzinne, rozwijać umiejętności komunikacyjne i daje okazję spędzić czas w radosnej rodzinnej atmosferze. Pytaki integrują i słaniają do dialogu i refleksji nad uczuciami, potrzebami, marzeniami... członków rodziny. Wspólnie spędzony czas jest bezcenny... czasem brak czasu i chęci na szczerą rozmowę... a Pytaki to świetny katalizator uczuć... losujesz pytanie... odpowiadasz... słuchasz...


"Co lubisz robić z osobą siedzącą po Twojej prawej stronie?" 
"Czy chciałabyś/chciałbyś, żebyś któryś z graczy Cię przeprosił? Powiedz mu o tym." 
"Co jest Twoim zdaniem najmilszym zwyczajem Waszej rodziny?"
" Daj buziaka wszystkim pozostałym graczom."
" Co lubisz w osobach siedzących po Twojej prawej i lewej stronie? Powiedz im to."
" Powiedz każdemu z graczy coś miłego. "
 "Czym Wasza rodzina różni się od innych?"


NIE MA WYGRANYCH I PRZEGRANYCH... NAGRODĄ JEST MIŁY WSPÓLNY CZAS I ZACIEŚNIANIE WIĘZI RODZINNYCH. 


Rozmowa... Pytania i odpowiedzi, których mogłoby zabraknąć na co dzień...0 komentarze :