Related Posts with Thumbnails

Czytajmy z McDonald's + konkurs


Jak ważne jest czytanie dzieciom i wyrobienie u najmłodszych nawyku czytania - każdy wie. Dlatego też istotne jest, że możemy liczyć na wsparcie w tym zakresie. Ostatnio pod tym względem zaimponował mi… McDonald’s, który po raz kolejny stawia na promocję czytelnictwa. Na najmłodszych czytelników w restauracjach czeka aż 140 000 fantastycznych książek wydawnictwa EGMONT.


19 listopada w restauracjach McDonald’s w Polsce po raz trzeci ruszyła akcja „Czytajmy z McDonald’s”. Jej celem jest promowanie czytelnictwa. W dwóch poprzednich podobnych akcjach firma rozdała gościom ponad 400 000 książek. Każdy gość, który odwiedzi restaurację McDonald’s pomiędzy 19 listopada a 10 grudnia może przy zakupie zestawu Happy Meal wraz z dowolnym McZestawem otrzymać otrzyma jedną z 5 fantastycznych książek dla dzieci.


Moje dzieci uwielbiają serię "Czytamy sobie", która otrzymała honorowy patronat Biblioteki Narodowej. W restauracjach McDonald's dostępne teraz będą dwa tytuły: „Historia Pewnego statku” oraz swoją premierę będzie miał „Człowiek z czerwoną chorągiewką”. Z kolei w serii „Bajkowa Biblioteka” na najmłodszych czekają trzy pozycje: „Pszczółka Maja – Alarm Niedźwiedziowy”, „Bob Budowniczy – Bob i orkiestra, Straszny smok” oraz „Smerfy – Kosmosmerf”.

Kształtowanie nawyku czytania jest szczególnie ważne w wieku dziecięcym. Zadaniem rodziców jest wspieranie dzieci uczących się czytać, pokazanie, że przez literaturę można odkrywać swoje pasje i zainteresowania. Dziecko, które regularnie czyta odnosi sukcesy, bo jego umysł jest poddawany nieustannemu treningowi. Wspieranie najmłodszych w rozwoju to zadanie każdego z nas.

Badania mówią, że czytanie staje się coraz mniej popularną formą spędzania wolnego czasu… Naprawdę? Ja kocham czytać książki a moje dzieci choć jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać uwielbiają, gdy ja im czytam, a same godzinami oglądają ilustracje. Dlatego mam dla Was konkurs. Pokażcie mi, jak Wasze dzieci kochają książki. Jak czytają, słuchają jak Wy im czytacie. McDonald's ufundował 3 równorzędne zestawy nagród składające się z książki dla dzieci „Wielka Księga. Czytam sobie.” oraz 2 śmiesznych podpórek do książek.


1. Konkurs skierowany jest do czytelników bloga Dziecięce Klimaty
2. Warynkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres klimaty.dzieciece@gmail.com, wcześniej nie publikowanego zdjęcia  w formacie jpg, realizującego temat "Mały czytelnik, ogromna radość czytania"
3. Wysyłając pracę na konkurs oświadczasz, że masz do niej pełne prawa autorskie i wyrażasz zgodę na publikację zdjęcia w galerii konkursowej na fb
4. Konkurs trwa 21-30.11.2014
5. Na laureatów czekają 3 równorzędne zestawy nagród składające się z książki dla dzieci „Wielka Księga. Czytam sobie.” oraz 2 śmiesznych podpórek do książek.
6. Wyniki ogłoszone zostaną na blogu 1 grudnia 2014 i laureaci maja 7 dni, aby przesłać adres w celu wysyłki nagrody

0 komentarze :