Related Posts with Thumbnails

Gelsomino w Kraju Kłamczuchów

A wieczorem czytamy teraz ciekawą książkę...nie taką tam bajkę dla małych dzieci tylko grubą księgę dla dużych dziewczynek jak mówi Viktoria:)
Czy wyobrażacie sobie świat, w którym wszystko jest na opak? Świat, w którym rano mówimy "dobrej nocy", pirata nazywamy uczciwym człowiekiem, a chleb atramentem? Moja córeczka śmiała się zdziwiona, ale do takiej krainy trafia Gelsomino. Chłopiec, którego los obdarzył głosem tak donośnym, że od jego wibracji pękają szyby, kruszeją ściany, wszystko tłucze się i rozbija. Nie chcąc siać zniszczenia w rodzinnej miejscowości, Gelsomino wyrusza w świat. Trafia do przedziwnej krainy, w której psy miauczą zamiast szczekać, a ludzie nazywają chleb atramentem. We wszechobecnym kłamstwie pogrążył krainę samozwańczy król Giacomone – niegdyś pirat, teraz władca okrutny, fałszywy i łasy na komplementy. Wraz z grupką niezwykłych przyjaciół poznanych w Kraju Kłamczuchów Gelsomino spróbuje położyć kres jego panowaniu – niezwykle silny głos tym razem bardzo mu pomoże… Urocza i pełna humoru przygodowa historia, która pokazuje, że to, co zdaje się ciężarem i przekleństwem, często można przekuć w sukces. To kawałek dobrej literatury dziecięcej, takiej przez duże L.Książka Gelsomino w Kraju Kłamczuchów to opowiadanie pełne niesamowitych wydarzeń i niewiarygodnych sytuacji...pełne fantazji. Niesamowite przygody Gelsomino zaskakują, śmieszą...I zapomniałam dodać, że książka jest pięknie wydana i i zilustrowana...


W trakcie książkowej fabuły oprócz ciekawej przygody i wspaniałych przyjaciół Gelsomino zyskał coś więcej. Zrozumiał wreszcie, że jego głos nie jest tylko brzemieniem, ale darem, który można wykorzystać w słusznej sprawie. Jesteście ciekawi, jaka to sprawa? Zajrzyjcie do książki.

0 komentarze :