Related Posts with Thumbnails

wielorazowo

Około 90 procent rodziców używa pieluszek jednorazowych – tak wynika z badań. Ale coraz więcej rodziców przekonuje się do pieluszek wielokrotnego użytku, nie tylko dlatego, że są tańsze...Opory przed wielorazowym pieluchowaniem wynikają to głównie z niewiedzy...i negatywnymi skojarzeniami z tetrą, która była zgrozą naszych mam i babć. Ponadto pampersopodobne pieluszki przestały być produktem luksusowym, a jednorazowy wydatek na pieluchy wielorazowe odstrasza...nawet jeżeli w perspektywie czasu jest niczym w porównaniu z wydatkami na jednorazówki.Nowoczesne rodzicielstwo to poszukiwanie zdrowych, sprawdzonych rozwiązań, to czasem powrót do sprawdzonych metod. Nowoczesne pieluszki wielorazowe funkcjonalnością nie odbiegają od jednorazówek. Mają podobny kształt, łatwość zakładania i wygodę uzytkowania. Do lamusa odeszła babcina ceratka powodująca odparzenia, gotowanie pieluch w garze... Dzisiejsze pieluszki szyje się z nieprzemakalnego PULu (poliester lub bawełna powlekane laminatem) lub wełny, a przy pupie dziecko ma mięciutką bawełnę, bambus czy mikropolar dający uczucie suchości jak w jednorazówkach. Dziecko w wieku do trzech miesięcy zużywa co najmniej 10-12 pieluch jednorazowych dziennie. Starsze dzieci potrzebują 6-10 pieluch. Ponieważ okres pieluchowania dziecka trwa około dwa, dwa i pół roku to w tym czasie wyprodukujemy około tony pieluszkowych śmieci, których rozpad potrwa około 400-500 lat. Pieluszki wielorazowe używamy wielokrotnie. Ponadto te dobrej jakości mogą posłużyć dla następnych dzieci. Niby można podważyć ekologię wilorazówek, bo przecież zużywamy wodę, prąd do prania, a to także jest obciążeniem dla środowiska, jednak nowoczesne pralki są energooszczędne, a do jednorazowego prania zużywają tyle wody ile osoba dorosła dziennie w toalecie... a ja wychodzę z założenia, że przy dziecku i tak piorę...pieluszek nie trzeba gotować, można ja nastawic z dziecięcymi ubrankami, a wielorazową wyprawkę niskim kosztem skompletować tak, żeby prać co 2-3 dni. Nowoczesne pieluszki wielorazowe uszyte są z materiałów „oddychających”, przepuszczających powietrze, nie uczulają i nie odparzają pupy dziecka, a ich fenomenem jest chłonność...dziecko ma sucho i nic nie przeciska.Pieluszki wielorazowe to przede wszystkim zdrowy sposób pielęgnacji pupy dziecka nie mają związków chemicznych takich jak ołów, nikiel, kadm obecnych w pieluszkach jednorazowych Szeroka gama wzorów, modeli pieluszek wielorazowych sprawia, ze każda mam może dobrać to co najlepsze dla jej maluszka. Ja przygodę wielorazową dopiero zaczęłam...i mnie wciągnęło, odkryłam inny wymiar pieluchowania i polecam każdemu...to wcale nie jest uciążliwe
4 komentarze :

 1. Ja używam wielorazowych pieluch już z drugim moim dzieckiem, od urodzenia. I brdzo sobie chwalę.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja panią podziwiam...mi by się nie chciało...

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzialam to:), ale koszt jednej takiej pieluszki w zwykłym sklepie odstrasza. Lepiej chyba szukac w internecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od pierwszych dni mojej Lali używam pieluszek wielorazowych. Na allegro można kupić wyprawkę, stosik pieluszek za mniej jak 200 zł! Chińskie pieluszki są do kupienia już od 12.99 za sztukę. Więc myślę, że to nie drogo.

  Ja się w temat wkręciłam i szperam na aukcjach, szukam okazji, kupuję pieluszki różnych firm, lubię amerykańskie perełki, polskie pupeko, handmade ... temat rzeka! :)

  OdpowiedzUsuń