Related Posts with Thumbnails

OBCE CIAŁO


Najgorszym polskim filmem 2014 roku zostało „Ciało obce” Krzysztofa Zanussiego.... Obraz doceniono aż sześcioma Wężami... mimo wszystko dałam szansę Zanussiemu i obejrzałam, ten podobno o zgrozo antyfeministyczny, antykomunistyczny i prokatolicki film. "Obce ciało" to międzynarodowa koprodukcja w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. W obsadzie, obok Agaty Buzek, Weroniki Rosati i Agnieszki Grochowskiej, zobaczymy włoskiego aktora Ricardo Leonellego oraz Jacka Poniedziałka i Janusza Chabiora.


Fabuła filmu opowiada o parze młodych katolików: Kasi granej przez Agatę Buzek i Angelo, którzy poznali się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari. Połączyła ich miłość i wiara w Boga. Choć bohaterowie są w sobie zakochani, Kasia postanawia, że pójdzie do klasztoru. Angelo liczy, że dziewczyna zmieni decyzję przez ślubami zakonnymi, zatrudnia się więc w polskiej korporacji, by być blisko niej... W złowieszczym korpo czyhają na niego dwie wampirzyce: Kris i Mira rodem z kiepskiego erotycznego thrillera...


„My, ludzie postępu, popieramy przekraczanie wszystkich granic, łącznie z granicami przyzwoitości. To jest transgresja”

W korporacyjnej rzeczywistości, głęboko wierzący Angelo staje się ofiarą drwin i mobbingu. Kris, wykorzystując swoją władzę, bawi się nim i chce zmusić do złamania zasad moralnych, ale jednocześnie jest zafascynowana jego wiarą. Ostro zarysowane postaci przypominają kukiełki, bardziej będące znakami mocno skontrastowanych postaw i poglądów, niż prawdziwymi ludźmi... wątki podejmowane przez film kreślone są zbyt płytko... Karykaturalny... przerysowany... mało ironiczny... kategoryzujący świat czarne-białe... potępiany film, który jednak warto obejrzeć0 komentarze :