Related Posts with Thumbnails

Masy plastyczne dla dzieci


Dziecko bawiąc się rozmaitymi dostępnymi w sprzedaży lub przygotowanymi w domu masami plastycznymi, rozwija się pod wieloma względami. Zabawa masami plastycznymi to świetne ćwiczenie małej motoryki. Dzieci ugniatając masy plastyczne, nie tylko udoskonalają precyzyjną pracę mięśni, ale poznają różne bodźce dotykowe. A jak wiadomo ćwiczenia palców i dłoni zaowocują w przyszłości podczas edukacji dziecka. Masy plastyczne mają różną twardość, konsystencję, kolor, zapach, fakturę... wszelkie zabawy z użyciem mas plastycznych niesamowicie pobudzają wyobraźnię oraz kreatywność. Dziecko bawiąc się w ten sposób uczy się również koncentracji i zaangażowania. 


Dzieci uwielbiają ugniatać, lepić, wałkować, wycinać kształty. Mój syn również... ale jest jest jeszcze coś... ugniatanie masy plastycznej uspokaja go, wycisza, zajmuje na dłuższą chwilę i pozwala okiełznać jego nadpobudliwą naturę.
GLINA skała ilasta z różnymi domieszkami. Pod wpływem wilgoci robi się miękka, a wyrobiona jak ciasto uplastycznia się. Glina jest najstarszym surowcem rzeźbiarskim ludzkości. Doskonale nadaje się modelowania, rzeźbienia i lepienia.


MODELINA syntetyczna plastelina. W skład modeliny wchodzą zwykle sole nienasyconych kwasów tłuszczowych i różnego rodzaju syntetyczne żywice, które twardnieją pod wpływem podwyższonej temperatury, światła, powietrza, wilgoci lub kombinacji tych czynników. to idealna masa plastyczna zarówno do zabawy, jak i do nauki. Można ją wykorzystać do tworzenia kształtów, postaci, ozdób, itp. Termoutwardzalne tworzywo plastyczne.Twarda modelina mięknie pod wpływem ciepła dłoni. Modele należy utwardzać przez wygrzewanie w piekarniku w temperaturze 100-140 st. C w ciągu 10-15 minut.


MASA SOLNA To bardzo łatwa wykonaniu masa do wielogodzinnej zabawy. Prosta masą do modelowania, którą wykonuje się z mąki, wody i soli.


PLASTELINA delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu masa. Nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. pomaga ona rozwijać zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną dzieci. Modelowanie w plastelinie uczy wytrwałości i koncentracji.CIASTOLINA została wynaleziona w latach '50 XX w. przez Noaha i Josepha McVickerów, choć na moje oko jest to produkt wynaleziony dużo wcześniej przez gospodynie domowe do zaspokojenia dziecięcych zapędów do lepienia. Pozostaje plastyczna dopóki jest szczelnie zamknięta, na powietrzu twardnieje i staje się krucha. Popularna masa do modelowania na bazie wody, o bardzo miękkiej i świeżej teksturze, idealną dla małych niezbyt silnych rączek dzieci. Jest to produkt naturalny, wykonany z mączek spożywczych, soli i wody. Pozwala na zabawę wyzwalającą wyobraźnię, wrażliwość i intuicję dziecka. Aby masa nie wysychała, należy po zabawie zamknąć ją w szczelnym pojemniku.


PIANKOLINA masa zbudowana z małych styropianowych kuleczek, połączonych ze sobą masą żelową. nie brudzi rąk i nie przykleja się do nich, więc zabawa może być „czysta” i odbywać się w różnych okolicznościach, a nie tylko na bezpiecznym stole w domu. Kolorowa masa piankowa do wyklejania na szablonach lub na innych powierzchniach. Po wyschnięciu masa trwale zastyga. Jak większość mas plastycznych występuje w różnych kolorach i kolory te można łączyć ze sobą. Dziecko w czasie zabawy może eksperymentować z kolorami i sprawi mu to dodatkową radość. Do wyboru mamy kolory podstawowe, neonowe oraz z brokatemCIASTOPLASTO Masa ta ma bardzo przyjemną dla dłoni dziecka, nie brudzącą rąk i łatwą do modelowania konsystencję. Masa plastyczna przeznaczona dla dzieci powyżej 4 lat. Jest ona miękka i łatwo poddaje się modelowaniu, ponieważ produkowana jest na bazie wody. Dostępna jest w żywych kolorach, które mogą być dowolnie mieszane, może być kształtowana przy pomocy akcesoriów do modelowania dostępnych w ofercie. Nie wymaga wypalania ani wypiekania, wysycha pod wpływem powietrza.


PIASEK KINETYCZNY umożliwia przeniesienie zabawy z piaskownicy do domu. W dotyku przypomina mokry piasek choć jest od niego mniej szorstki. Pięknie lepi się z niego najróżniejsze budowle, stawia babki i bardzo łatwo sprząta. Jest niezastąpiony w terapii ręki czy SI.


0 komentarze :