Related Posts with Thumbnails

MAMY WRACAMY

mamania

Najnowsze dane z 2014 roku pokazują, że mimo lepszego wykształcenia kobiety nadal są częściej niż mężczyźni bierne zawodowo. Mimo że kobiety są lepiej wykształcone od mężczyzn, to zarabiają gorzej. Kobietom trudniej niż mężczyznom znaleźć pracę po dłuższej przerwie, a to właśnie one za powód przestojów w aktywności zawodowej podają opiekę nad następnym pokoleniem – czyli nad dziećmi

Pojawienie się na świecie dziecka to początek lawiny zmian. Zmieniają się priorytety życiowe, obowiązki, relacje w rodzinie, przewartościowaniu ulega wiele spraw. To jak długo kobieta pozostaje z dzieckiem w domu to kwestia indywidualnego wyboru. Jednak zawsze nadchodzi moment, w którym kobieta musi podjąć decyzję dotyczącą swojej aktywności zawodowej. Z roku na rok zwiększa się liczba kobiet, które nie mogą znaleźć pracy po urodzeniu dziecka. Książka „Mamy, wracamy” Marty Waszczuk zdecydowanie otwiera oczy na to, jak dużo może zyskać mama, podejmując krok w kierunku powrotu do aktywności zawodowej. Jest to osadzone w polskich realiach kompendium informacji o możliwościach zatrudnienia, które oferuje mamie rynek pracy. Ta książka to nieoceniona pomoc dla mam wracających do pracy po narodzinach dziecka lub po dłuższej przerwie. Znajdziemy tu solidną porcję wiedzy o możliwościach na rynku pracy. Macierzyństwo nie sprzyja aktywności na rynku pracy... ale jej nie wyklucza... Kobiety stają przed wyborem: albo dziecko, albo etat... pozorny to wybór. Rodzina i obowiązki związane z posiadaniem dzieci to jeden z głównych motywów decyzji o założeniu własnej firmy. Pracodawcy często boją się że kobiecie ciężko będzie pogodzić pracę zawodową i życie rodzinne, że po urodzeniu dziecka są mniej dyspozycyjne.... ale kobiety, szczególnie mamy, są mistrzami w efektywnym organizowaniu sobie czasu pracy. Są także bardzo lojalnymi pracownikami.


Dzięki praktycznym wskazówkom i ćwiczeniom dowiemy się: 
– jakie są nasze mocne strony, 
– jak zorganizować codzienność pracującej mamy, 
– skąd czerpać wsparcie i siły, 
– jakie zajęcie będzie dla nas odpowiednie 

 Marta Waszczuk o sytuacji kobiet na rynku pracy w Polsce wie prawie wszystko. Założycielka pierwszego w Polsce Klubu Przedsiębiorczych Mam. Prywatnie mama trójki dzieci... Inspiruje i motywuje.
Nawet gdy jesteś „zmuszona okolicznościami” (…) do pracy, a sama podejmujesz decyzję, że chcesz pracować – wszystko się zmienia. Przestajesz być ofiarą, a stajesz się bohaterką swojego życia.

0 komentarze :