Related Posts with Thumbnails

TWOJE CIAŁO puzzle BeleducPost o anatomii dla (klik) dzieci jest jednym z częściej przez Was wyświetlanych... cóż chyba po prostu dzieci fascynuje ludzkie ciało. Vi wciąż przegląda atlasy anatomiczne dla dzieci i szuka odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Ciało ludzkie niezmiernie ciekawe jest, fenomenalne... 

Ostatnio wpadła nam w ręce rewelacyjna układanka wprowadzająca dzieci w świat anatomii. Pięciowarstwowe puzzle Beleduc składają się z 28 elementów, przedstawiają budowę anatomiczną dziewczynki ( w serii jest również układanka z chłopcem i ciężarną mamą). Na układ kostny układa się narządy wewnętrzne, mięśnie, skórę i odzież. Wszystkie elementy układanki wykonane są z wysokiej jakości drewna. Dziecko może od podstaw, warstwa po warstwie zbudować człowieka, zajrzeć do środka ludzkiego organizmu.


Puzzle są estetyczne i przygotowane z myślą o najmłodszych. Świetny punkt wyjścia do lekcji anatomii dla przedszkolaka. Forma drewnianej układanki dodatkowo stymuluje rozwój małej motoryki dziecka i wymaga od małego znawcy anatomii koncentracji. Wnętrze człowieka jest przedstawione z myślą o dzieciach, ale ilustracje nie są infantylne. Niemniej, gdy fascynacja anatomiczna się rozbudzi trzeba będzie sięgnąć po literaturę fachową i prawdziwego kościotrupa, jakiego pamiętamy z lekcji biologii:)


Dzieci w sposób naturalny interesują się swoim ciałem i nagością, zwłaszcza w określonym wieku, gdy zaczynają odkrywać różnice w budowie anatomicznej chłopców i dziewczynek, ale każde dziecko prędzej czy później interesuje również z czego się składa i jak funkcjonują poszczególne elementy ludzkiego ciała... U nas anatomiczną fascynacje pobudziło pojawienie się w domu młodszego brata- moja ciąża, wspólna kąpiel z bratem, ale i bajki o wampirkach i zoombie:) Na dzień dzisiejszy ciekawość odnośnie budowy ciała została zaspokojona... Kolejny etap fascynacja seksualnością przed nami... Może już zacznę szukać pomocy naukowych? Chociaż dojrzewająca dziewczynka mogłaby mnie wyśmiać... bo młoda panna to już na puzzlach seksualności nie będzie chciała odkrywać...0 komentarze :