Related Posts with Thumbnails

Mama z Pasją

Zastanawialiście się kiedyś co czyni mamę, dobra mamą? Czytaliście kolejne poradniki dla rodziców, szukając odpowiedzi co robicie dobrze, co źle i czy jesteście dobrymi rodzicami? Susan Merrill autorka poradnika Mama z pasją, jest mamą piątki dzieci i szukała odpowiedzi na te pytania... Świadoma natłoku metod i rad wychowawczych zastanawia się nad pytaniami, które nurtują wiele matek. Wiele razy zadawała sobie pytania: Czy dobrze wychowuję swoje dziecko? Jak zyskać pewność, że jestem najlepszą mamą? Jak realizować się jako rodzic? Zauważyła, że nie idealnie czysty dom, prasowanie na kancik, dodawanie sobie obowiązków, liczba przeczytanych poradników o wychowaniu dzieci i próby sprostania wszelkim oczekiwaniom... ale pasja jest w macierzyństwie kluczowa. Strona po stronie podglądamy jej macierzyństwo, słuchamy wyznań matki przeplatanych ustępami z Pisma Świętego i stawiamy na naszej rodzicielskiej drodze drogowskazy, które pomogą nam być dla naszych dzieci najlepszymi rodzicami, jakimi możemy być...

Susan Merril bazuje na przypowieści o Nehemiaszu i uczy jak zdobyć matczyną pewność siebie i zaufać, że nie popełniamy błędów wychowawczych na każdym kroku. Historia babilończyka żyjącego wiele lat wstecz jest źródłem wskazówek, które możemy wykorzystać w macierzyństwie. Nehemiasz prowadził swój lud mama prowadzi przez życie dziecko... Autorka stworzyła 10 wskazówek, które nazwała 10P's ( Perception, Pondering, Passion, Prayer, Patience, Preparation, Purpose, Planning, Problem Solving, and Perseverance), a które przetłumaczone na polski to:
  1. Wnikliwość
  2. Rozmyślanie
  3. Pasja
  4. Modlitwa
  5. Cierpliwość
  6. Przygotowanie
  7. Cel
  8. Planowanie
  9. Rozwiązywanie problemów
  10. Wytrwałość
Nehemiasza używane cegły i zaprawy do budowania muru i bramy. Pozostając przy budowlanej symbolice rozwój osobisty mamy jest zaprawą, która wiąże cegły. Mama wychowując dziecko buduje... ważne są fundamenty, dokładność konstrukcji...


Mama z Pasją to chrześcijański poradnik o wychowaniu dziecka, jest całkiem nieźle napisany i lektura daje nam poczucie spokoju i wiary w siebie. W książce autorka opowiada o sobie jako mamie. Przedstawia swoje sukcesy wychowawcze, jak i problemy, z jakimi musiała się zmierzyć. Wystawia nam receptę na pełne pasji, dobre i skuteczne wychowanie dziecka. Zestawienie macierzyństwa i historii Nehemiasza jest naprawdę trafne i obrazowe. A wnioski, które wyciąga autorka ze starotestamentowej przypowieści w kontekście wychowania dzieci, przekonują ( nawet mnie choć z wiarą mam nie po drodze :).Czy warto przeczytać tą książkę zadecydujcie sami:). Uczy macierzyńskiej pokory, spokoju, ale i pasji i pewności siebie.


Paradoksalnie dostrzegam pewne analogie do nauk płynących z książki Buddyzm dla współczesnej mamy, o której muszę w końcu Wam napisać:).

***

"Cierpliwość jest jak moje kluczyki do samochodu- często się gubi i znajduję ją w najdziwniejszych miejscach" - pisze Susan Merrill. Wydawnictwo M przygotowało dla Was egzemplarz książki Mama z Pasją. Jeśli chcielibyście przeczytać ten poradnik napiszcie w komentarzu dlaczego cierpliwość jest ważna w byciu mamą. 19ego maja wybiorę wypowiedź, którą nagrodzę książką.

0 komentarze :