Related Posts with Thumbnails

Najlepsze bajki dla dzieci


Wychowałam się na klasyce bajek disneya... Pamiętam, że pierwsza bajka jaką widziałam na dużym ekranie, to była Piękna i Bestia... Jako matka dwójki dzieci, do kina chadzam głównie na animacje dla dzieci... tak się jakoś składa :) A nawet jeśli w domu na laptopowym ekranie, to na bieżąco jesteśmy z filmami animowanymi dla dzieci. Bywa też tak, że jesteśmy w kinie, a potem kupujemy dvd i oglądamy bajkę w kółko i w kółko... Ambitne kino to to nie jest, nie pachnie moim ukochanym thrillerem tudzież ciężkim dramatem psychologicznym, ale u rodziców wykształca się pewien próg wytrzymałości i bajki dla dzieci robią się znośne...

Oto nasze bardzo subiektywne top 10, bajek, które polecamy i do których regularnie wracamy:

1. Sekretne życie zwierzaków domowychJeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

2. Mały Książę


To niezwykła ekranizacja jednej z najsłynniejszych książek wszech czasów. Historia tytułowego Księcia jest bowiem wpisana we współczesną opowieść. Główną bohaterką filmu jest mała dziewczynka, która zamieszkuje z nadopiekuńczą i zaborczą matką w nowym domu. Dziewczynka ma akurat wakacje, ale jej życie jest już skrupulatnie zaplanowane przez matkę. Nie ma w nim miejsca na spontaniczność i zabawę. Nic dziwnego więc, że dziewczynka zaprzyjaźnia się z sąsiadem, starszym panem, który był kiedyś pilotem. Zwariowany dziadziuś opowiada dziewczynce, jak spotkał kiedyś na pustyni Małego Księcia. Dziewczynka postanawia odnaleźć chłopca.

3. Bociany


Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

4. Gdzie jest Dory?


Gdy cierpiąca na zanik pamięci krótkotrwałej rybka Dory nagle przypomina sobie, że ma rodzinę, która być może jej szuka, wraz z Marlinem i Nemo wyrusza w niesamowitą podróż, by odnaleźć bliskich… Z pomocą przyjdą jej również zrzędliwa ośmiornica Hank, wątpiący w swoje zdolności echolokacyjne waleń biały Bailey oraz krótkowzroczny rekin wielorybi imieniem Nadzieja!

5. Mulan


"Mulan" jest adaptacją starej chińskiej legendy, opowiadającej o dzielnej dziewczynie, która przywdziewa męską zbroję i staje do walki w obronie ukochanego cesarza.

6. Jak wytresować smoka


Film na podstawie książki Cressidy Cowell „Jak wytresować smoka", której akcja rozgrywa się w świecie Wikingów i dzikich smoków. Bohaterem filmu jest nastoletni Wiking mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

7. Odlot


70-letni Carl po śmierci żony zamienia swój dom w statek powietrzny i odlatuje do Ameryki Południowej, by spełnić swoje marzenie. Przez przypadek zabiera ze sobą ośmioletniego skauta.

8. W głowie się nie mieści


Kiedy Riley wraz z rodzicami opuszcza rodzinne strony i przenosi się do San Francisco, usiłuje dostosować się do nowej sytuacji. Jak każdym z nas, bohaterką kierują emocje: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Dorastanie bywa trudne, także dla Riley. Chociaż Radość robi wszystko, by utrzymać pozytywną atmosferę, dziewczynce nie jest łatwo odnaleźć się w nowym mieście, domu i szkole…

9. Wall-e


Film animowany z 2008 roku wyprodukowany przez wytwórnię Pixar Animation Studios i Walt Disney Pictures, wyreżyserowany przez Andrew Stantona. Daleka przyszłość. Ziemię opuszczoną przez ludzi próbuje uprzątnąć uroczy robot WALL.E. WALL-E jest – najprawdopodobniej – ostatnim z robotów, który przetrwał, wykorzystując części zepsutych jednostek. W ciągu siedmiuset lat wykształciła się u niego zdolność okazywania uczuć i myślenia, które popchnęły go m.in. do stworzenia kolekcji rozmaitości oraz udomowienia karalucha. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – przepiękna, nowoczesna maszyna, która szuka oznak życia.

10. Hotel Transylwania


Książę Drakula jest szefem pięciogwiazdkowego hotelu przeznaczonego wyłącznie dla potworów - zwykli śmiertelnicy nie mają tam wstępu. Pewnego dnia właściciel postanawia wydać przyjęcie z okazji 118. urodzin ukochanej córki, Mavis. Na imprezie zjawiają się Frankenstein, Mumia, rodzina wilkołaków, Quasimodo oraz wiele innych legendarnych postaci. Zabawa trwa w najlepsze, do czasu kiedy pojawia się na niej człowiek. Nieproszony gość budzi zainteresowanie Mavis, która do tej pory słyszała o ludziach tylko najgorsze rzeczy.

0 komentarze :