Related Posts with Thumbnails

Gry planszowe dla dzieci


Okres chorobowy w pełni. Przychodnie pękają w szwach... i nas dopadło. Od zeszłego piątku nic tylko gorączka, leki, chusteczki... i tak w kółko Macieju. O ile pierwsze dni bez sił i sennie każdy kolejny dzień przynosi polepszenie samopoczucia i więcej sił... na zabawę również... bo ile można leżeć w łóżku z kołdrą naciągniętą po czubek głowy? Ramówkę minimini znam na pamięć, skończyły się farby i ciastolina... za to w ruch poszły planszówki.

W co można zagrać z 4 i 7 latkiem? Oto nasze typy:

1. MONOPOLY JUNIOR


Odświeżona wersję kultowej gry stategicznej Monopoly, przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych. Pozycja ta zapewni nie tylko dobrą zabawę, ale także zachęci do nauki liczenia i podstaw ekonomii. Akcja nowego Monopoly Junior toczy się w wesołym miasteczku, gdzie znajdują się typowe, znane dziecku obiekty do kupienia.

2. PSZCZÓŁKI


Gdzie skryły się kolorowe pszczółki? Małe psotnice ciągle zmieniają miejsce! Potrafisz je odszukać? Potrzeba dużej spostrzegawczości i świetnej pamięci, aby odnaleźć pszczołę w takim kolorze, jaki przedstawia karta. Osoba, która jako pierwsza zgromadzi cztery ule, wygrywa i zdobywa pyszny miodek. Ćwiczy pamięć. Uczy cierpliwości. Poprawia koncentrację. 

3. PUŁAPKA NA MYSZY


W grze „Pułapka na myszy” dzieci wcielają się w rolę myszy. Kręcąc tarczą z kolorami pól na planszy gracze przesuwają się po planszy z jednego końca na drugi. Muszą uważać na machinę wprawiającą pułapkę w ruch i nie dać się złapać.

4. SPADAJĄCE MAŁPKI


Gracze wkładają małpki do palmy i wyjmują patyczki w kolorze, który losują rzucając kostką. Kto zbierze najmniej małpek, wygrywa. Gra jest idealna dla młodszych dzieci. Jest prosta do nauczenia i zabawna – potrafi wciągnąć całą rodzinę. Gra wymaga zręczności i buduje napięcie.

5. CHRUM CHRUM

W Chrum, chrum liczy się refleks. Jak najszybsze przykrycie stosu zagranych kart i naśladowanie zwierzęcia z karty pozwala na zabranie wszystkich kart ze stołu. Gdy tylko pojawią się dwa takie same zwierzaki, rozpoczyna się wyścig, kto pierwszy przykryje dłonią stos i wyda dźwięk naśladujący odgłos wydawany przez pokazane na kartach zwierzę. 

6.OPERACJA
Wyobraź sobie, że jesteś lekarzem i czekają Cię trudne operacje. Czy pomożesz swojemu pacjentowi? Świetna gra dla dzieciaków ćwicząca precyzję i zdolności manualne. Mogą zostać najsłynniejszym chirurgiem świata, ale jeśli popełnią błąd pacjent da o tym znać za pomocą... świecącego nosa! Gra zręcznościowa z dużą ilością poczucia humoru.

7. GŁODNE HIPCIE


Głodne hipcie uwielbiają jeść ten, który zje najwięcej kulek, ten wygrywa. Na okrągłej podstawie znajdziecie 4 hipopotamy, którym wystarczy nacisnąć na ogonki, by otworzyły swoje paszcze. Gra, która doskonali umiejętności zręcznościowe, uczy refleksu, kolorów i zdrowej rywalizacji.

8. SOMBRERO CZY MELONIK


W trakcie gry dzieci układają postacie rówieśników z różnych stron świata. Dla młodszych dzieci jest to układanka, a dla starszych dwie gry z kostką. Gazda w sombrero? Indianin w szkockim berecie? A może kowboj w meloniku? Jakie stroje najlepiej pasują do postaci z poszczególnych krajów? „Sombrero czy melonik” to niezwykła podróż dookoła świata.

9. POTWORY DO SZAFY


Straszydła i stwory czają się pod łóżkiem... nie możesz zasnąć? Boisz się potworów! Zagraj i przegoń je do szafy! Kooperacyjna gra dla najmłodszych pogromców potworów. Zalecana na dobranoc! Dwa warianty do wyboru - współpraca lub rywalizacja!

10. MY FIRST ACTIVITY


Kalambury to klasyka. Gra polega na losowaniu kart z zadaniami, tak, by pozostali gracze nie widzieli, co się na nich znajduje. Kolejny krok to przedstawienie tego, co widać na rysunku, tak, by drużyna odgadła. Można to zrobić: pokazując,malując,opisując. Gdy padnie dobra odpowiedź, słoń danego zawodnika lub drużyny może posunąć się do przodu, trafiając na pole, którego kolor znajduje się na karcie. Gra kończy się, gdy słoń trafi do wodopoju, czyli gdy jedna z drużyn przejdzie całą planszę.


Teraz już wiecie, że od niespełna tygodnia mój salon wygląda... hmm ... jak salon gier planszowych :) Pomijając wszechobecne lego konstrukcje planszówki umilają nam chorobowy czas. 

Ciekawa jestem jakie są Wasze typy jeśli chodzi o gry planszowe dla dzieci. Co polecacie?

0 komentarze :