Related Posts with Thumbnails

Loom Bands


Na ich punkcie oszalał świat... już jakiś czas temu, bo do nas moda dotarła ze standardowym opóźnieniem... choć i tak nie ominęła nas afera z toksycznymi substancjami w tęczowych gumkach (w składzie podróbek mogą znajdować się duże ilości ftalanów, które mogą odpowiadać za alergię, bezpłodność, a nawet nowotwory). Vi właśnie oszalała... nazwijmy to miłość od drugiego wejrzenia... bo pierwsze próby z kilku rzędowym krosnem zakończyły się fiaskiem. Ja się pilnie uczyłam z filmików na youtubie, ale przecież to zabawka dla dzieci... A co to za zabawa, jak mama wyplata, a dziecko patrzy...? Teraz metoda na dwa paluszki i łańcuszek z gumek wychodzą mojej pięciolatce idealnie. Prosta zabawka ( pozornie, bo kolejne stopnie komplikacji wzoru wymagają coraz wprawy), ćwiczy koncentrację, zdolności manualne i wciągająca dzieciaki na całe dnie... Wzorów są tysiące, a ogranicza tylko wprawa i cierpliwość...


Największą zaletą kreatywnych zestawów do robienia tęczowych bransoletek jest to, że nieustannie angażują umysł dziecka do twórczej pracy. Pobudzają wyobraźnię, zachęca do kreatywnego działania, rozwijają zdolności manualne, uczą cierpliwości oraz precyzji... Nieźle jak na małe kolorowe gumeczki :) Zabawka zaleca jest dla dzieci powyżej 8 roku życia, z racji małych elementów i szydełka, jednak pod kontrolą osoby dorosłej z powodzeniem mogą bawić się dzieci już powyżej 5 roku życia, gdyż zestaw wspaniale rozwija zdolności manualne i najprostszą bransoletkę można wykonać używając tylko i wyłącznie paluszków.


Gumowe robótki ręczne fascynują dziewczynki ( chłopców też? Igor jest zafascynowany gorzej z wykonaniem...) Są świetnym pomysłem na kreatywne spędzenie czasu... nas uratowały przed chorobową nudą... Vi załapała i teraz będziemy próbować coraz trudniejsze wzory... co tam biżuterii nigdy za dużo :)

0 komentarze :