Related Posts with Thumbnails

BEZ CUKRU

sugarfree

Cukier nie jest mi niezbędny do życia... nie jestem cukroholikiem... ale znam wiele osób które "cukier krzepi". Większość z nas wie, że cukier truje, i najzwyczajniej w świecie uzależnia... a jednak świadomie lub nie spożywamy go nie podejrzewając nawet, że po wyeliminowaniu go z diety czulibyśmy się lepiej... zdrowsi, pełni energii... "Czy wiesz, że nasz mózg reaguje na regularne spożycie cukru podobnie jak przy uzależnieniu od leków, alkoholu czy innych stymulantów?" Ktoś powie po co dramatyzować? A jednak otyłość i choroby z nią powiązane to coraz większy problem.

"Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że rocznie na jednego mieszkańca Polski przypada ok. 40 kilogramów białego, słodkiego proszku. W USA problem ten ma jeszcze większą skalę i tam góra cukru przypadającego na jednego mieszkańca waży ponad 60 kilogramów. 91 proc. Polaków kupuje słodycze, a dla większości są one stałym elementem diety. Prawie połowa z nas zjada słodkości co najmniej 5 razy w tygodniu, a ponad 10 proc. sięga po słodką przekąskę kilka razy dziennie. Nie jesteśmy świadomi faktu, że cukier ukryty w codziennych produktach spożywczych buduje w nas nałóg, z którym przyjdzie nam stoczyć nierówną walkę lub poddać się mu bez reszty i patrzeć, jak nasze zdrowie jest bezpowrotnie zatracane."

Książka „Bez cukru” skierowana jest do osób, które mają problem z uzależnieniem od cukru oraz spożyciem dużych ilości przetworzonej żywności bogatej w cukier. Jest zachętą, aby czytelnik spróbował podjąć wyzwanie i dał sobie szansę, by raz na zawsze uwolnić się od cukrowego uzależnienia. Książkę czyta się szybko i łatwo. Martina Fontana piszę prostym językiem unikając medycznego żargonu i skomplikowanej terminologii. W jasny sposób przedstawione są schematy działania i wpływu cukru na organizm, ujemne skutki źle zbilansowanej diety, czy żywienia się głównie przetworzoną żywnością i daniami instatnt, które są naszprycowane cukrem. Jest to pozycja dla wszystkich, także dla osób mniej świadomych odżywiania. Książka otwiera oczy na mechanizmy działania przemysłu spożywczego, który w dużej mierze jest odpowiedzialny za nasze uzależnienie od cukru... Cukier jest wszędzie... taki spisek... znajdziemy go nawet tam, gdzie byśmy nigdy nie podejrzewali, że się czai na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Fontana oprócz badań naukowych cytuje listy swoich czytelników, w których opowiadają oni o swoim uzależnieniu i często dają do myślenia bardziej niż statystyki słoda prawda w liczbach.

Nie przekonuje Was teoria cukrowego uzależnienia? Zróbcie sobie test... znajdziecie go w książce, podobnie jak metody wyjścia z "cukrowego nałogu". Zapewniam Was, że po lekturze zechcecie wprowadzić w czyn kilka zasad zdrowego żywienia i zapragniecie zweryfikować swoje nawyki żywieniowe.

0 komentarze :