Related Posts with Thumbnails

Elmer w Kratkę


Historia słonia w kratkę, opowiedziana przez Davida McKee, podbiła serca przedszkolaków na całym świecie... podbiła serce mojego syna... bo Vi nigdy nie zapałała entuzjazmem do uroczego słonia. Każdy jest inny, Elmer jest inny... Elmer jest w kratkę. Zdecydowanie nie jest koloru słoniowego. Mimo tego, że się wyróżniana tle stada, ma wielu przyjaciół... nikt go nie dyskryminuje. Przyjemny tekst, barwne i ładne ilustracje, nieco dydaktyzmu i sympatyczny bohater o to sekret Elmera Davida McKee.


Elmer czasem martwi się, że jest kolorowy, podczas gdy inne słonie są koloru słoniowego. Myśli, że kiedy śmieją się w jego towarzystwie, to śmieją się z niego. Raz nawet wpada na pomysł, by upodobnić się do przyjaciół ze stada. Słonie jednak nie lubią bardziej szarego Elmera od Elmera kolorowego. One po prostu lubią Elmera takiego, jakim jest! To wyjątkowa opowieść o tolerancji i zrozumieniu, a także o należeniu do grupy. Napisana w sposób przystępny dla najmłodszych czytelników.


To nic, ze znam już opowiadania o słoniu w kratkę na pamieć... Igor za każdym razem się cieszy... niemal każdego dnia taszczy swoje cenne tomska z przygodami Elmera i domaga się czytania...


0 komentarze :