Related Posts with Thumbnails

Moc czekolady


Prezent od Wedla sprawił nam wiele radości... I nie o same słodkości chodzi... A post bynajmniej nie jest opłacony... po prostu piękna książka i wedlowskie słodkości potrafią połechtać zmysły... i zauroczyć:) Łakocie spałaszowane, książka pochłonięta ze smakiem, a córka moja wierci mi dziurę w brzuchu, że ona chce posadzić drzewo kakaowca i pić napój bogów.


Moc czekolady to książka o sile wyobraźni i pracowitości trzech pokoleń rodziny Wedlów, którzy z małej cukierni stworzyli nowoczesne czekoladowe imperium. Pasjonująca historia z dodatkiem kilku smacznych czekoladowych przepisów... Książka dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Muchomor, która i mnie urzekła. Choć w sieci pojawiły się głosy, że to ulotka reklamowa Wedla... nie podzielam nieprzychylnych opinii. To świetna książka biograficzna dla dzieci. A jej lektura to czekoladoterapia bez kalorii:)


Książka zaczyna się w 1013 roku, w Ameryce Środkowej, kiedy to Indianie odkryli drzewo kakaowe... Na kartach książki poznajemy historię trzech pokoleń Wedlów: Karola, Emila i Jana. Historię pasjonatów, ludzi pracy, filantropów, postaci niezwykle twórczych, dbających nie tylko o dobro firmy i jej przychody, ale także o komfort pracowników... przyznam, ze byłam pod wrażeniem opieki socjalnej jaką zapewniali pracownikom. XIX wiek przyzakładowe żłobki, przedszkola, opieka medyczna... Czytając zrozumiałam, że Wedel to fabryka, ale za nią stoją ludzie. Anna Czerwińska-Rydel w przystępny, zrozumiały dla dzieci sposób przedstawia historię firmy Wedel. Tłumaczy dlaczego na jej wyrobach pojawił się podpis "E. Wedel" i jak doszło do powstania jednego z legendarnych produktów ptasiego mleczka... Cudze chwalimy, własnego nie znamy, a historia Wedla, to kawałek słodkiej i pachnącej historii.
O oprawę graficzną zadbały Małgorzata Frąckiewicz i Alicja Kobza. Jest nowocześnie z retro polotem. Tekst rozbijają infografiki, kolaże, reklamowe cytaty prasowe i graficzne produktów słynnego "E. Wedla".Dzięki zamieszczonym w książce QR kodom można obejrzeć w internecie uzupełniające wiedzę o Wedlach i fabryce filmy

0 komentarze :