Related Posts with Thumbnails

Wilk z Wall Street

wolf of wall street

Odkąd jestem mamą większośc filmów oglądam w domowym zaciszu i na raty... Odkąd jestem mamą muszę sprawdzać ile trwa film, który włączam wieczorową porą, bo jaki ciekawy by nie był zasypiam średnio po godzinie filmowego relaxu:) 

Wilk z Wall Street oparty jest na prawdziwej historii pośrednika finansowego, uroczego cwaniaka i spekulanta, który w czasach rosnącej bańki internetowej niebotycznie się wzbogacił. Jego największą słabością były seks i narkotyki. Naginając zasady, balansując na granicy prawa wciagajć kolejne kreski koksu został obrzydliwie  bogaty... Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Prowadząc interesy na krawędzi prawa bądź je łamiąc. Czarna komedia satyryczna opowiada w bardzo barwny i rozpustny sposób historię niezwykłej kariery Jordana Belforta, w którego rolę wcielił się Leonardo DiCaprio,  po raz kolejny pokazując charyzmę oraz skalę i rozpiętość swojego talentu. Film Martina Scorsese powstał na kanwie książki "Wilk z Wall Stret", autobiografii Jordana Belforta czyli tytułowego Wilka z Wall Street, jak ochrzciły go amerykańskie media...


Wulgarny hedonizm, zachłanność, czyli to, co biedni obywatele chętnie oglądają na dużym ekranie:) Pieniądze, sex, narkotyki, alkohol... i boski Leo... klasyka:) Może groteskowy, na pewno przerysowany... ale bądźmy szcerzy kto z nas nie chciałby przez chwilę pożyć jak Belfort?0 komentarze :