Related Posts with Thumbnails

Zwierzaki gra elektronicznaJak córka usłyszała, ze mam dla niej fajna grę elektroniczną, od razu zapytała:
-Jak to ściągnęłaś mi na tablet? Pokaż!
Ręce opadają, gdy rozmawiasz z dzieckiem XXI wieku...  
- Tak Vi mam dla Ciebie analogowy tablet, papierowy z żarówką i magicznym długopisem!
- No co ty mamo, żartujesz tak sobie?


Gra elektroniczna ZWIERZAKI przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. Choć wydaje mi się że słuszniej byłoby zaznaczyć 2-5 ze wskazaniem, ze rodzić musi pomóc czytać dziecku polecania. W trakcie zabawy dzieci rozwijają analizę i syntezę wzrokową, ucząc się podnoszą swój poziom intelektualny. Gra pomaga dzieciom w wyszukiwaniu różnic, w odnajdywaniu i kojarzeniu wspólnych cech oraz w poznawaniu kształtów. Podczas zabawy dzieci poznają zwierzęta i ich zwyczaje. Zawiera 12 plansz tematycznych.W sumie jest na nich 420 rysunków. Na każdej z nich znajdują się różne obrazki oraz pytanie. Celem gry jest dopasowanie hasła do rysunku. Wybraną planszę kładziemy w pudełku na przeznaczonej do tego podstawce, do której przymocowano specjalny długopis. Przy każdym rysunku umieszczony jest punkt. Jeżeli gracz zna odpowiedź lampka zapali się. W przypadku złej odpowiedzi lampka nie zapali się i zasygnalizuje dziecku, ze musi szukać dalej poprawnej odpowiedzi

Zabawki Artis


Tematy Plansz: Co lubią zwierzątka ? Czyj to cień ? Dopasuj obrazek do elementu. Odszukaj to samo zwierzątko. Kto tu mieszka ? Skojarz ze sobą dwa obrazki. Znajdź różne obrazki. Wskaż takie same obrazki. Dopasuj cyfrę do obrazka. Które zwierzęta fruwają ? Które zwierzęta żyją w morzu ?


Podczas gry w pudełku umieszcza się tylko jedną planszę. Przed przystąpieniem do gry należy zainstalować baterię 9V. Gra nie zawiera baterii, więc zanim przystąpimy do zabawy musimy się w takowa zaopatrzyć w kiosku... niestety dziś już rzadko mamy takie baterie w domu:)


Gra jest prosta, ale żaróweczka dodaje smaczku... Dziś dzieci przyzwyczajone są do elektronicznych gadżetów, więc taka forma zabawy jest dla nich ciekawym urozmaiceniem. Przystępna cena, estetyczne wykonanie ( szkoda, że plansze są z cienkiego papieru), gdy rozwiążemy wszystkie zadania, jest jeszcze szansa na rozłożenie zabawki na czynniki pierwsze i zajęcia z cyklu jak to działa? mały elektryk... bo, co jak co, ale kabelki, żaróweczki... kuszę żeby się lepiej przyjrzeć zabawce od środka:)

Grę możecie kupić tutaj w sklepie Zabawki Artis  

0 komentarze :