Related Posts with Thumbnails

Świnka Malinka i Słoń Leon


Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają.

Seria Świnka Malinka i słoń Leon polecana jest dzieciom, nauczycielom i rodzicom jako propozycja do pierwszej, samodzielnej lektury... u nas sprawdza się idealnie Viki czyta młodszemu bratu i oboje świetnie się przy tym bawią. Mało tekstu, duża czcionka i minimalistyczne obrazki.


Świetna seria komiksów dla początkujących czytelników. „Mieszkamy w książce” oraz „Złamałem trąbę” zawitały u nas dzięki uprzejmości Wydawnictwa Babaryba. W pierwszym tomie serii Leon i Malinka zaskoczeni odkrywają, że mieszkają między kartkami i że są bohaterami książki, którą właśnie ktoś czyta... W drugim tomie słoń Leon opowiada śwince Malince swoją długą i pokręconą jak trąba historię, o tym jak złamał swoją... trąbę!


Autorem komiksów o przygodach duetu świnki i słonia jest Mo Willems, autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele gościło na liście bestsellerów dla dzieci "New York Timesa". Zaczynał swoja karierę jako scenarzysta oraz animator "Ulicy Sezamkowej", zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Zdobył wiele nagród za swoja twórczość dla najmłodszych, m.in.: Theodor Seuss GeiselMedals, Caldecott Honor i Carnegie Medal.


0 komentarze :