Related Posts with Thumbnails

PUPY i GĘBY

PUPA, GĘBA... ulubione słowa każdego przedszkolaka... Uśmieszek na twarzy i pod nosem mantra...W dziecięcym świecie nie ma miejsca na tabu, są za to ogromne pokłady niczym nie skrępowanej ciekawości świata.


Mikołaj Golachowski jest doktorem nauk przyrodniczych, podróżnikiem, tłumaczem, a do tego wszystkiego jeszcze polarnikiem. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego, a jako przewodnik turystyczny regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Od paru lat poznaje również Arktykę, sześć razy dotarł nawet na Biegun Północny. Gdy chwilowo przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się dwoma czarnymi kotami, żółwiem i córką.
Nakładem wydawnictwa Babaryba, ukazały się dwie świetne książki Mikołaja Golachowskiego "Pupy, Ogonki i Kuperki" czyli fascynujące tajemnice ukryte w pupach zwierząt!

"Są na tym świecie pupy, o których nie śniło się filozofom! Bo któż mógłby wymyślić pancerny tyłek australijskiego wombata? Albo alchemiczną pracownię, którą ma w pupie żuk bombardier? Jeśli dodamy do tego jeszcze fantazyjne ogony, to okaże się, że przyroda w pupach zwierzątek ukryła wiele fascynujących zjawisk i tajemnic! Poznajmy więc zwierzaki od pupy strony!"Nowa w naszej biblioteczce "Gęby, dzioby i nochale", to ponad trzydzieści opowieści o gębach, dziobach i nochalach... ...bo zwierzęta nie tylko kończą się, ale i zaczynają niezwykle intrygująco!

Ta książki to prawdziwe bomby edukacyjne! Pełne fascynujących ciekawostek, anegdot i faktów z życia zwierząt. Moje dzieci wertują je, czytamy w kółko... a ja się przyznam, że czytałam je z przyjemnością... i gdy dzieci zasypiały nie mogłam się powstrzymać i musiałam każdą z nich przeczytać do końca.

0 komentarze :