Related Posts with Thumbnails

Weekendowe śniadanie... uśmiech i energia na cały dzień

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia... Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolacje oddaj wrogowi... Jejku ile razy ja to już słyszałam... Na każdym wykładzie o zdrowym odżywianiu nacisk na jedzenie śniadania... Cóż jestem niereformowalna. Mimo zdrowego trybu życia, który prowadzę, pilnowania diety... od lat popełniam ten kardynalny błąd... nie jem śniadania. No chyba, że śniadaniem nazwiemy zimna kawę pitą na raty.

tymbark

Co innego dzieci, o ich śniadanie zawsze dbam nawet w spartańskich wyjazdowych warunkach. Bo przecież wiem, że głównym źródłem energii dla mózgu jest glukoza. Brak śniadania może skutkować szybkim wyczerpaniem rezerw energetycznych i jeżeli rano zabraknie śniadania zmuszamy nasz organizm do pracy ponad siły. Skutkiem tego jest spadek glukozy we krwi, objawiający się zmęczeniem, sennością, problemami z koncentracją.. I zdecydowanie wolę zbilansowane, pożywne śniadanko niż potem walkę z nieodpartą pokusą dzieci by zjeść coś słodkiego.

Ponad 91 %  Polaków jada śniadania, a dla 45% z nas jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut ARC Rynek i Opinia dla marki TYMBARK, nie zawsze jednak na śniadaniowym stole znajdują się te produkty, które rzeczywiście chcielibyśmy i powinniśmy zjeść... czyli jestem w mniejszości... bo choć wiem, jak powinnam skomponować moje śniadanie raczę się tylko kawą. Zimna i pitą na raty na dodatek.

Sprawa ma się ciut inaczej w weekendy. Badania pokazały, że istnieją dwa śniadania Polaków. W tygodniu i weekendowe... W tygodniu zdecydowanie nie mamy czasu na celebrację jedzenia... jemy w ogromnym pośpiechu... by zaspokoić głód. Najczęściej jemy kanapki i niestety śniadania w tygodniu są bardzo monotematyczne i nie dostarczają odpowiedniej ilości składników odżywczych.  W weekendy sprawa wygląda inaczej. W weekend posiłki są formą spędzania czasu z rodziną, zatrzymania się na chwilę i pobycia razem.

U nas w domu przez cały tydzień staramy się odżywiać zdrowo, ale w weekendy na naszym stole goszczą rarytasy. Uwielbiam niedzielne śniadania do łózka i wylegiwanie się z filmem familijnym w tle.

Jak wygląda moje weekendowe śniadanie?


Niby nic. Wieloziarnista bagietka z łososiem, kozim serem, roszponką i sok pomidorowy. Szklanka soku do śniadania to doskonała okazja do zapewnienia pierwszej z pięciu porcji rekomendowanego przez dietetyków, dziennego spożycia warzyw, owoców lub soku. A kanapka łechta podniebienie. Śniadanie nie tylko dodaje energii, ale także poprawia nastrój... Jedzenie ma cieszyć i sprawiać przyjemność, ładować nas energią na cały dzień:)

Moje idealne śniadanie? Zależy od nastroju i zawartości lodówki... ale dziś miałam ochotę na...

Bagietka z kozim serem i łososiem

składniki:
  • wieloziarnista bagietka
  • oliwa z oliwek do skropienia bagietki
  • łosoś wędzony w plastrach
  • cytryna do skropienia łososia
  • ser kozi lub ulubiony plesniowy
  • czarne oliwki
  • roszponka
  • kiełki
do picia szklanka ulubionego soku- w moim przypadku TYMBARK pomidorowy pikantny

przepis z okiem tymbark

szklanka soku do sniadania

Vi i Igor wolą sok bananowy, ale łosoś,czarne oliwki, roszponka to zdecydowanie ich smaki więc naładowani energią po śniadanku mogą psocić do wieczora... a przynajmniej do obiadu:)

0 komentarze :