Related Posts with Thumbnails

Świąteczne rękodzieło


Dziś kolejny warsztat z cyklu "Dziecko na Warsztat" bożonarodzeniowe rękodzieło. Vi postanowiła przygotować świąteczny decoupage. Po tym warsztacie naszą kuchenną ścianę zdobi błękitny zegar ze świątecznymi sowami... Przedmiot ozdobiony własnorecznie techniką decoupage to doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiegoDecoupage to technika zdobnicza polegająca na naklejaniu wzorów z  papieru na wybranej powierzchni. Technika ta do najprostszych nie należy, ale jest bardzo kreatywną formą zabawy, którą dzieci uwielbiają... bo dzieci lubi bawić się przedmiotami, kreatywnie spędzać czas, tworzyć nowe, piękne rzeczy przy użyciu kleju o nożyczek :) Za jej pomocą można niemal każdy przedmiot w szybki i łatwy sposób efektownie ozdobić. Technika ta polega na zdobieniu przedmiotów np.butelek, kasetek, biżuterii, doniczek a nawet mebli, poprzez malowanie i ozdabianie ich elementami z papieru lub serwetek. Motywy są precyzyjnie wycięte lub wyrwane i przylepiane do odpowiednio przygotowanej  powierzchni.


potrzebujemy:
  • drewnianą bazę zegara
  • serwetki
  •  farby akrylowe
  • klej doi decoupagu
  • pędzle
  • lakier

Powierzchnię przedmiotu należy pomalować farbą, która będzie pełniła rolę podkładu (będzie widoczna w spękaniach wierzchniej warstwy) i pozostawić do wyschnięcia.


Z serwetki należy możliwie najdokładniej wyciąć wybrany motyw graficzny oraz usunąć spodnie warstwy serwetki (serwetki składają się z trzech warstw, które należy oddzielić od warstwy wierzchniej, zawierającej motyw graficzny).


Na wilgotny grunt (podkład z kleju) przykleja się motyw i delikatnie wygładza palcami, aby dokładnie przylgnął do podłoża. Przyklejony motyw jeszcze raz pokrywa się gruntem jednocześnie wygładzając go pędzelkiem. Po wyschnięciu dla zabezpieczenia powierzchni przedmiotu należy pomalować go akrylowym lakierem.więcej inspiracji znajdziecie dziś:
DZIECKO NA WARSZTAT0 komentarze :