Related Posts with Thumbnails

NiestraszakiZależało nam, aby wesprzeć rodziców w podejmowaniu z dziećmi trudnego i mało atrakcyjnego tematu, jakim jest nauka bezpiecznych zachowań. W tym celu stworzyliśmy aplikację „Niestraszki – Bajki z morałem”, która z jednej strony rozwija kreatywność dzieci, z drugiej angażuje rodziców do wspólnej zabawy i dostarcza inspiracji do rozmów o bezpieczeństwie. To innowacyjny sposób edukacji, który wierzymy przeniesie wymierne efekty 
– mówi Agnieszka Rzepkowska, p.o. dyrektora ds. komunikacji marketingowej


Aplikacja „Niestraszki – Bajki z morałem” jest narzędziem, które wspiera edukację najmłodszych i podpowiada, jak należy dbać o własne bezpieczeństwo i zdrowie. Podczas zabawy dzieci mogą tworzyć własne historie z udziałem znanych im już bohaterów Niestraszków – każdy z nich pełni ważną rolę. Stach Trach uczy bezpieczeństwa na drodze, Lola Pola oszczędzania, Zuzka Wiruska jak dbać o zdrowie, Julek Pechulek jak bezpiecznie spędzać wolny czas, a Tadek Niekradek przypomina, aby nie otwierać drzwi nieznajomym i pilnować swoich rzeczy. W ten sposób PZU buduje wizerunek marki troszczącej się o bezpieczeństwo. Aplikacja pozwala na kreowanie animowanych bajek na dwa sposoby. Starsze dzieci mogą pobrać z aplikacji gotowe elementy, które można wydrukować, wyciąć i wykorzystać jako scenografię do robienia własnych zdjęć i układania ich w historię. W drugim trybie młodsze dzieci z łatwością mogą skorzystać z ponad 100 gotowych elementów kreatora i dowolnie układać na ekranie różne sceny. Jeśli mały reżyser chce, by historia była z dźwiękiem, może nagrać swój głos, tak aby bajka miała spersonalizowaną narrację. Gotowe filmy można zapisać w galerii bajek w aplikacji, na dysku urządzenia lub wysłać do znajomych. 

 Aplikacja PZU „Niestraszki – Bajki z morałem” przygotowana została na systemy IOS i Android i można ją pobrać na smartphone lub tablet z Appstore lub Google Play. Korzystanie z niej nie wymaga połączenia z Internetem.

0 komentarze :